Darmowa Dostawa

Czarny Jednorożec: Niesamowicie potężne stworzenie !

Czarny Jednorożec
Streszczenie

Dla wielu osób czarne jednorożce są najbardziej fascynującym gatunkiem jednorożca, ponieważ stanowią zaprzeczenie białych jednorożców. Łączą w sobie zarówno pozytywność, która zwykle kojarzy się z jednorożcami, jak i czerń, która zwykle kojarzy się z ciemnością, strachem i niebezpieczeństwem 😱. Oczywiście są też takie słodkie, jak ten pluszowy Czarny Jednorożec 😉

Czarne jednorożce symbolizują wiele różnych rzeczy, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. O tym wszystkim piszemy w tym artykule !

1) Jak wygląda Czarny Jednorożec ?

Czarny Jednorożec jest przedstawiany na wiele różnych sposobów. Jego najbardziej klasyczny wygląd to po prostu biały jednorożec, ale z czarnym odcieniem, zbliżonym do węgla drzewnego. Wyobrażamy ją sobie w cieniu skał lub drzew. Podobnie jak biały jednorożec, jest smukły i elegancki, ma czarne oczy i czarny róg.

Cienki czarny jednorożec

Inni opisują ją jako znacznie ciemniejszą niż jej biały kuzyn. Na przykład opisano je jako posiadające szponiaste palce zamiast kopyt, co czyni je o wiele bardziej przerażającymi! Ze względu na swoją niezwykłą szybkość, jednorożce te są stworzone do polowań.

Jednorożce są bardzo duże, większe niż ich biali kuzyni, i zazwyczaj mają smukłe, a nawet wiotkie nogi. Mimo tych dziwnych proporcji są to nadal piękne stworzenia, które można oglądać. Jednak mało prawdopodobne jest, aby ktokolwiek chciał spotkać się z takim w lesie !

 

Nie jest to do końca prawda, ponieważ nie zawsze są one groźne. W rzeczywistości są raczej nieśmiałe i delikatne, wolą pozostawać w cieniu. Jeśli kiedykolwiek widziałeś jedną pod pełnią księżyca, przekonałeś się, jakie są piękne 😲 !

2) Czarne jednorożce w mitologii

W starożytnej Grecji jednorożce były przedstawiane za pomocą koloru czarnego. To wyjaśnia, dlaczego często przypisywano im te same cechy i zdolności, co białym jednorożcom.

W tamtych czasach czarne jednorożce kojarzyły się z wolnością, szczęściem i pomyślnością, przynajmniej w ich najwcześniejszych wyobrażeniach. Dopiero długo później, gdy pojawiły się białe jednorożce i stały się bardziej powszechne, zaczęto wiązać z nimi negatywne konotacje.

 

Jeden z najwcześniejszych opisów mówi o stworzeniu podobnym do konia, z czarnym rogiem na czubku czoła. Chociaż nie ma pewności, czy był to jednorożec, wierzono, że stworzenie to miało moc uzdrawiania. Mówiono, że jeśli ktoś napije się z rogu tej bestii, będzie odporny na choroby żołądka i trucizny.

Czarne jednorożce były więc pierwszymi, które zostały opisane przez człowieka. Można je uznać za przodków współczesnych jednorożców! Spróbuj porównać dzisiejszego pluszowego tęczowego jednorożca kawaii z jednym z tych majestatycznych stworzeń: różnica jest ogromna !

3) Znaczenie Czarnego Jednorożca

Niektórzy uważają, że czarne jednorożce mają przeciwne cechy charakteru niż białe jednorożce. Dlatego kojarzone są z pechami i złymi intencjami. Według legendy są one posłańcami samej Śmierci 😲 ! Uważa się, że są łowcami i drapieżnikami, którzy atakują wszystko na swojej drodze, aby to pożreć.

 

Pomimo tych negatywnych konotacji, nadal kojarzone są z wolnością i władzą. Mówi się, że mają taką samą prędkość jak ich biali kuzyni. Oznaczałoby to, że są one strasznymi drapieżnikami, potrafiącymi dogonić ofiarę i z łatwością ją pożreć. Według niektórych, czarne jednorożce są silniejsze od białych jednorożców. Dzięki ciemniejszej barwie łatwiej się kamuflują w lesie.

Jednorożce mają jednak negatywne konotacje nie tylko ze względu na swój kolor. Nadal uważa się, że przynoszą szczęście i dobrobyt, gdziekolwiek się znajdą, a także zdolności lecznicze. W pewnym sensie są one "powiększonymi" białymi jednorożcami, zarówno w negatywnym, jak i pozytywnym sensie. Nie można ich znaleźć w jednym miejscu: wędrują po świecie, gdzie tylko chcą.

 

Mianem "czarnego jednorożca" określa się nawet osobę, do której wszystko się uśmiecha. Na przykład ktoś, kto ma świetną pracę, jest przystojny, ma wspaniałą osobowość i jest idealnym partnerem. Możliwe, że termin ten ma konotacje rasowe. W istocie może to oznaczać coś lub kogoś, co nie istnieje lub jest niemożliwe do znalezienia. Na przykład, rzadkie lub mityczne osoby lub stworzenia, takie jak czarne jednorożce.

4) Czarne jednorożce w snach

Czarne jednorożce we śnie nie muszą być oznaką pecha, nawet jeśli większość ludzi tak właśnie myśli ze względu na kolor jednorożca. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli we śnie widzisz czarnego jednorożca, oznacza to, że przybywa on, aby zaoferować Ci pomoc. Można więc uznać, że sen o jednorożcach ma podobne znaczenie, niezależnie od tego, czy jednorożec jest biały czy czarny.

Sen o czarnym jednorożcu to znak siły i władzy. Popycha osobę śniącą do podjęcia działań, aby zmienić coś w swoim życiu. O ile białe jednorożce są raczej łagodnymi i dobrotliwymi przewodnikami, o tyle czarne jednorożce przychodzą, aby nas zepchnąć w przepaść. Ich celem jest sprawienie, byśmy przekraczali własne ograniczenia, pokonywali bariery i podejmowali działania zmierzające do osiągnięcia naszych celów.

 

Czy śnił Ci się czarny jednorożec ? Co o nim sądzisz? Czy był tam w złych zamiarach, czy też chciał ci w czymś pomóc? Jeśli był agresywny, może to być znak, że zrobiłeś coś złego lub że coś jest nie tak w twoim życiu. W tym przypadku mówi ci, że prawdopodobnie musisz coś zrobić, aby naprawić krzywdę, którą wyrządziłeś, lub naprawić krzywdę, jeśli wolisz !

5) Czarny jednorożec w literaturze

A) Czarny jednorożec w powieściach

"The Black Unicorn" to druga powieść z serii napisanej przez Terry'ego Brooksa, której bohaterem jest czarny jednorożec opisywany jako pozytywna siła. W powieści przychodzi z pomocą królestwu Landover w walce z demonicznymi siłami, które próbują je obalić.

 

Ta książka podkreśla pozytywne aspekty czarnych jednorożców. W szczególności podkreśla ich siłę i inteligencję, cechy, które są dobrze wykorzystywane przez bohaterów. W pierwszej części książki udowadnia swoją szybkość i zwinność, uciekając przed mężczyznami, którzy chcą ją schwytać.

W dalszej części książki dowiadujemy się, że czarny jednorożec reprezentuje uwięzionego ducha białych jednorożców. Być może to intensywność desperacji białego jednorożca zmusiła go do użycia 100% jego mocy, przez co stał się czarny! Oznaczałoby to, że czarne jednorożce są najpotężniejsze.

 

Jest jeszcze jedna książka z czarnym jednorożcem, zatytułowana "Black Unicorn", której autorką jest Tanith Lee. W tej serii Tanaquil, młoda kobieta, jest osadzona w świecie fantasy fiction. Dwie inne książki, "Złoty jednorożec" i "Czerwony jednorożec", są częścią tej trylogii, która zdecydowanie jest pełna jednorożców! Warto je odkryć.

B) Czarne jednorożce w poezji

"The Black Unicorn: Poems" to zbiór wierszy autorstwa Audre Lorde, w którym poruszany jest temat rasy. Wiersze pisane przez czarnoskórą aktywistkę, bardzo zaangażowaną feministkę i matkę, dotyczą trudności, z jakimi musiała się zmierzyć.

Dla Lorde czarne jednorożce są symbolem siły, ale także bólu bycia wyrzutkiem. Prawie niemożliwe jest na przykład znalezienie stada czarnych jednorożców. Na tym obrazie przedstawiającym jednorożca można je sobie wyobrazić jako samotne lub oddalone od grupy. W tej pracy jest tylko jeden czarny jednorożec. Wszyscy pozostali są biali.

 

W swoich wierszach autorka opowiada o byciu Afroamerykanką i związanych z tym trudnościach. Była lesbijką w trudnych czasach. Dlatego postanowiła za pomocą wierszy wyrazić swój gniew na niesprawiedliwość, którą obserwowała.

Tytuł ma wiele znaczeń: może odnosić się do gniewu, władzy, samotności, wolności, pasji i bycia czarnym w świecie zdominowanym przez białych. Jako niezwykłą poetkę ożywiała ją moc jednorożców !

6) Czarne jednorożce w grach

Czarne jednorożce występują również w takich grach jak Dungeons and Dragons. W rzeczywistości są one bardzo popularne w tych grach. Czarny jednorożec pojawił się po raz pierwszy w "Advanced Dungeons and Dragons 2nd Edition", wśród innych rodzajów jednorożców.

 

Powracamy do negatywnych stereotypów: w tej grze czarne jednorożce są z konieczności złe. Jest wyraźnie powiedziane, że nigdy nie mogą działać na rzecz dobra, a zawsze będą interweniować na rzecz zła. W świecie Dungeons and Dragons są one mieszańcami schwytanych białych jednorożców i Koszmarów.

Czarne jednorożce pojawiają się także w grze Runescape, ale są używane raczej do zdobywania łupów. Tak naprawdę nie są oni przedstawicielami dobra lub zła. Ich moc jest zaskakująco niska: w grze zadają niewiele obrażeń. Pozwalają one graczowi znaleźć rogi, które można sprzedać, ale nie różnią się niczym od białych jednorożców. Wydaje się, że ich kolor jest elementem naturalnym, a nie cechą, która daje im pewne zdolności.

 

Krótko mówiąc, czarne jednorożce to niesamowite stworzenia. Przedstawiane na wiele różnych sposobów w literaturze i sztuce, są niezaprzeczalnie piękne i pociągające. Chociaż mają pewne negatywne konotacje, posiadają również potężne zdolności czynienia dobra.

Jeśli kiedykolwiek natkniesz się na czarnego jednorożca, pamiętaj, aby traktować go z szacunkiem, ponieważ jest on niezwykle potężny. Pamiętaj też, że mogą woleć być same, więc proponuj im przyjaźń tylko wtedy, gdy jest to właściwe !

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Twój koszyk jest obecnie pusty.

Dlaczego nie spróbować jednego z tych produktów ?

Kontynuuj zakupy