Darmowa Dostawa

Dlaczego Warto Kochać Jednorożce ?

Dlaczego Warto Kochać Jednorożce
Streszczenie

Jeśli czytasz tę stronę, to prawdopodobnie jesteś fanem jednorożców ! Są świetne, prawda ? Nigdy nie przestaniemy zachwycać się pięknymi stworzeniami, zarówno ich majestatycznym wyglądem, jak i magicznymi mocami ✨. W tym artykule postaramy się znaleźć wszystkie powody, dla których wszyscy kochają mityczne koniowate !

1) Pochodzenie jednorożców

Skąd się biorą jednorożce ? Odpowiedź jest prosta: ze wszystkich kultur! Prawie każda część świata ma swojego jednorożca, lub swoje własne wyobrażenie o tym, czym jest jednorożec. Oczywiście nie wszystkie jednorożce wyglądają jak znany nam biały jednorożec, ale prawie wszystkie mają jeden róg na czole i kojarzą się z pozytywnymi rzeczami, takimi jak szczęście, dobro, czystość i niewinność.

Na przykład Qilin, chiński jednorożec, nie ma nic wspólnego wizualnie z białym jednorożcem, ale ma te same cechy. Ameryka Południowa również ma swojego jednorożca, który nazywa się camahueto. Wygląda jak byk i ma róg na czole. W Afryce występuje afrykański jednorożec, okapi. W starożytnej Grecji jednorożce były uważane za prawdziwe stworzenia. Już wtedy można było zobaczyć, jak biegają po lasach i górach, by łapać tęcze! 🌈

2) Prędkość jednorożca

W większości legend jednorożce znane są ze swojej niezwykłej zwinności i błyskawicznej szybkości. Mówi się, że są prawie niemożliwe do oswojenia czy nawet złapania, z wyjątkiem tych, którzy są czystego serca (jak na przykład dziewice). Żadne zwierzę lądowe, mityczne czy inne, nie może się równać z ich cudowną prędkością biegu.

Ta szybkość sprawia, że legendarny koń jest bajecznym przewodnikiem i opiekunem. Bardzo niewielu ludzi widziało jednorożce od początku istnienia ludzkości. Częściej jednak zdarza się, że w snach widzimy jednorożce. W szczególności, jeśli kiedykolwiek śniło Ci się, że jeździsz na jednorożcu, to jest to dla Ciebie bardzo dobry znak 👍 ! Jednorożce lubią galopować w pobliżu rzek, w górach i na łąkach, a mijają je tak szybko, że widać tylko srebrne promienie. W pewnym sensie jednorożce urodziły się, by biegać !

 

3) Jednorożce jedzą tęcze

W ostatnich latach jednorożce stały się naturalnie kojarzone z tęczami. Łatwo zrozumieć dlaczego: oba są rzadkie, magiczne, reprezentują życie, niewinność i energię. Kolejnym podobieństwem jest to, że obie wydają się znikać, gdy się do nich zbliżysz! Jednorożce i tęcze mają ze sobą wiele wspólnego, dlatego teraz często określa się je mianem tęczowych jednorożców !

Jednorożce mają dietę podobną do tej, którą stosują konie, ale jest ona znacznie bardziej zróżnicowana. Jako roślinożercy, jedzą wszystkie rodzaje rzeczy, w tym tęcze! To jest ich ulubione jedzenie. Nawet dla jednorożców złapanie tęczy jest bardzo trudne: muszą użyć całej swojej prędkości i zwinności, aby mieć nadzieję, że dotrą do miejsca, w którym dotykają ziemi i skubią kilka kawałków. Pod tym względem jego kuzyn Pegaz ma przewagę, ponieważ może użyć swoich skrzydeł, aby złapać tęczę w powietrzu !

 

Małe jednorożce szczególnie upodobały sobie tęcze. Rodzice przynoszą im czasem po kilka kawałków cennego pokarmu, bo ich młode nie są jeszcze na tyle szybkie, by złapać jakikolwiek! 😊

4) Dzieci jednorożca

Baby jednorożce otrzymują wiele różnych nazw, ale my wolimy nazywać je "iskierkami". To chyba określenie, które najlepiej opisuje te bajeczne małe stworzenia. Ich błyszczące futro i jasne oczy naprawdę sprawiają, że wyglądają jak iskry, gdy uderza w nie słońce. Słowo to oznacza też zwykle początek czegoś pięknego: iskra poprzedza płomień.

W miarę dorastania młode jednorożce stają się zdolne do ucieczki z naszego pola widzenia, jak ich rodzice. Gdy tylko wydaje ci się, że coś widziałeś, zdajesz sobie sprawę, że przed tobą nie ma nic, poza czymś w rodzaju zniekształconego strumienia powietrza. W tym wieku futro jednorożców staje się nieco mniej błyszczące, ale nadal działa jak lustro.

5) Jednorożec leczy rany

Jedną z niesamowitych mocy, którą dzielą jednorożce na całym świecie, jest ich zdolność do leczenia ran. Jeśli kiedykolwiek zostaniesz poważnie ranny, to możesz przeżyć, jeśli przyjdzie jednorożec i dotknie cię swoim rogiem! Wyleczenie zajmie tylko kilka sekund. Ich łagodność i dobroć to być może główne powody, dla których uważa się, że mają taką zdolność uzdrawiania. Ale nawet w czasach starożytnych, kiedy jednorożce były uważane za niebezpieczne stworzenia, wciąż kojarzono je z tą zdolnością do uzdrawiania.

Zawsze wierzono, że rogi jednorożców są w stanie wyleczyć zatrucie. W przeszłości szlachta często ulegała zatruciu, czy to z powodu intryg politycznych, czy z powodu złej kuchni. Jest więc zrozumiałe, że ludzie ci interesowali się jednorożcami, a w szczególności ich rogami. Niestety, pozbawieni skrupułów myśliwi nie wahali się zabijać narwali, by zdobyć ich rogi. Sprzedawali je, udając, że to rogi jednorożca.

 

Rogi jednorożca mają również zdolność oczyszczania zatrutej wody. Są tak czystymi istotami, że wystarczy zwykłe dotknięcie ich rogów, aby oczyścić wszystko w pobliżu! Pomagają również swoim siedliskom (czy to w górach, na łąkach czy w lasach) zachować zdrowie poprzez samą swoją obecność.

Jednorożce to niesamowite stworzenia !

Trudno powiedzieć, co jest najbardziej niesamowite w jednorożcach, ponieważ są one tak niesamowite ! Jeśli znasz inne rzeczy, które jednorożce są w stanie zrobić, nie wahaj się powiedzieć nam w sekcji komentarzy. Jedno jest pewne: tym wspaniałym koniom nie brakuje środków i zawsze są w stanie nas zaskoczyć. Ich życzliwość i piękno są legendarne i bez względu na to, na jaką epokę spojrzymy, wszędzie i w każdym czasie znajdziemy ich odcisk.

Teraz już wiesz, że jednorożce rozświetlają swoje siedliska swoją magiczną obecnością. Chciałbyś cieszyć się ich słodyczą i magią także w domu ? W takim razie masz szczęście: w naszym sklepie mamy całą kolekcję pluszaków jednorożców ! Wystarczy kliknąć na poniższy obrazek, aby je odkryć.

Pluszowy jednorożec

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Twój koszyk jest obecnie pusty.

Dlaczego nie spróbować jednego z tych produktów ?

Kontynuuj zakupy