Darmowa Dostawa

Gdzie Mieszkają Jednorożce ?

Gdzie Mieszkają Jednorożce
Streszczenie

W Internecie można znaleźć wiele filmów i zdjęć przedstawiających jednorożce. Jedno jest pewne: uwielbiamy na nie patrzeć! Jeśli masz szczęście, być może widziałeś go we śnie o jednorożcu... lub tylko w wyobraźni !

Jednorożce są tak wyjątkowymi stworzeniami, że na przestrzeni dziejów pisano o nich w wielu różnych kulturach. Te niesamowite bestie można spotkać na całym świecie, ponieważ żyją w cudownych krainach wyobraźni, w naszych umysłach, sercach, książkach, filmach i na zdjęciach. Ale w realnym świecie, gdzie mieszkają ? W tym artykule postaramy się rozwiązać tę zagadkę !

posciel-jednorozec

1) Jednorożce w lesie

Jednorożce były widywane w lasach, gdzie żywiły się owocami, jagodami i orzechami. Dzięki drzewom mogą chronić się przed drapieżnikami, a także przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr i deszcz. Dlatego często uważa się, że jednorożce żyją głównie w lasach. Jednorożce i wróżki często widuje się 👼 hasające razem między drzewami.

Jednorożce to strachliwe stworzenia: szybko znikają, gdy ktoś przechodzi obok. Las pozwala im zniknąć i wtopić się w naturę. Legenda głosi, że kobiety, a zwłaszcza dziewice, mogą zbliżyć się do jednorożca.

Ich niezwykła zwinność pozwala im z łatwością prześlizgiwać się między dużymi pniami, co umożliwia im ucieczkę, gdyby ktoś im przeszkadzał lub chciał je śledzić. Ich silne mięśnie, zwłaszcza nóg, pozwalają im stabilnie stać na nogach i nie potykać się o nierówności terenu lub korzenie drzew.

Jednorożce są często widywane na zdjęciach, gdy pasą się na trawie w pobliżu jeziora i piją słodką wodę. Często są one otoczone prastarymi pniami, a jednocześnie oświetlone światłem świtu. Mówi się, że im starszy las, tym bardziej Jednorożec lubi w nim mieszkać! Świadczy to o tym, że Jednorożce lepiej czują się w siedliskach przesiąkniętych mądrością i pamięcią: znajdują tam spokój i ukojenie.

2) Jednorożce górskie

Jednorożce żyją również w górach w poszukiwaniu pożywienia. Mówi się, że wspinają się tak wysoko, że przechodzą nad tęczą, stąd popularność tęczowych jednorożców 🌈 ! Bezskrzydłe jednorożce (skrzydlate jednorożce są rzadkością) muszą wspiąć się na górę, jeśli chcą skosztować najlepszych potraw! Tęcze nie zdarzają się często: kiedy się pojawiają, wszystkie jednorożce pędzą na szczyt, aby się pożywić !

 

Jednorożce górskie muszą być bardzo zręczne, aby się nie potknąć: szczeliny i skaliste przejścia są na porządku dziennym. Ponadto trudniej jest się ukryć niż w lesie, ponieważ nie ma tam tak wielu drzew 🌴. Muszą więc być bardziej czujni, bo ucieczka jest trudniejsza.

Przyjrzyj się, jak kozy górskie wspinają się na klify - będziesz miał pojęcie, jak poruszają się jednorożce górskie! Wygląda to bardzo groźnie, ale nie martw się: jednorożce to bardzo zwinne i szybkie stworzenia. Słońce odbijające się od ich białej sierści może oślepiać drapieżniki.

Mimo że jest tam mniej kryjówek niż w lesie, jednorożce mogą schronić się w jaskiniach, na przykład w razie burzy lub gdy czują się zagrożone. Niestety dla nich, w jaskiniach nie ma tęczy do jedzenia! Muszą czekać na powrót słońca i zmieszanie się z deszczem, aby móc cieszyć się swoim ulubionym jedzeniem.

3) Jednorożce na prerii

 

Łąka jest miejscem, w którym najłatwiej wyobrazić sobie jednorożca. Zielone i żyzne pastwiska oraz wzgórza są rzeczywiście uprzywilejowanym środowiskiem życia dla wszystkich zwierząt. Łatwo jest znaleźć pożywienie, a białe jednorożce znajdują wiele miejsc, w których mogą odpocząć i cieszyć się słońcem. W towarzystwie małych ptaków, motyli i innych zwierząt, jakie miejsce może być bardziej spokojne ? To idealne miejsce dla naszych mitycznych jednorożców !

Łąki zapewniają jednorożcom otwartą przestrzeń, a tym samym dużą swobodę galopu! Wszyscy widzieliśmy jednorożce pędzące galopem przez cały świat. Ich potężne mięśnie kurczą się, aby osiągnąć fenomenalną prędkość, podczas gdy ich grzywy i ogony trzepoczą na wietrze!

Jednorożec wygląda jak koń, ale w rzeczywistości jest o wiele szybszy! W rzeczywistości jest to najszybsze ze wszystkich zwierząt. Potrafią błyskawicznie przemierzać łąki, a także bez wysiłku przepływać rzeki z pełną prędkością. Ich prędkość jest tak duża, że z daleka widać tylko srebrzyste odbicie w słońcu !

 

Stada jednorożców są powszechne. Zbierają się tam, aby znaleźć pożywienie, a pożywienia jest pod dostatkiem, zwłaszcza trawy! Jednorożce mogą więc dość łatwo przetrwać w tym siedlisku.

Na łąkach jednorożce mają więcej miejsca, by tworzyć stada, i mają dużo pożywienia. Miękka trawa w słońcu jest idealna dla jednorożców, a jest ich tu mnóstwo. Mogą tu przetrwać stare jednorożce, ale także młode. Nawet jeśli nie mogą wspiąć się na szczyt góry, aby zjeść swoje ukochane tęcze !

Pod względem schronienia łąki nie oferują zbyt wiele i jest to ich główna wada. Ponadto, jeśli pogoda staje się zimna, nie ma tu jaskini, w której mogłyby się schronić, więc muszą opuścić łąkę, aby znaleźć odpowiednie schronienie. Jednorożce wybierają więc pobliski las na swój nowy dom.

 

Kiedy wychodzi słońce, wraz z nim wychodzą jednorożce! Uwielbiają tarzać się w cieple. Uwielbiają też patrzeć w gwiazdy i światło księżyca🌛 w nocy, gdy śpią wśród traw i kwiatów.

4) Jednorożce na świecie

A) "Nosorożec" Jednorożec

Na przestrzeni dziejów inne zwierzęta były mylone z jednorożcami. Na przykład Marco Polo uważał, że nosorożce to jednorożce ! Ponieważ są one znacznie mniej piękne niż legendarny koń, jego rozczarowanie było ogromne. Spodziewał się smukłej, śnieżnobiałej istoty. Nieprawda !

 

Dlatego nosorożce są często mylone z jednorożcami ze względu na jedyne podobieństwo między nimi: rogi. Nie mają jednak ze sobą nic wspólnego: nie są tak samo ubarwione ani nie mają takiego samego wyglądu. Jednorożce są srebrzystobiałe, a nosorożce ciemnoszare. Ich opancerzona skóra sprawia, że są ciężkie i niezbyt zwinne. Wielu ludzi nie spodziewało się tego, gdy opowiadano im o jednorożcach!

B) Narwal: jednorożec mórz

Jednorożce morskie, zwane też narwalami, można uznać za zwierzęta najbardziej zbliżone do jednorożców, choć wodne. Są to piękne stworzenia, o czym przekonamy się w kolejnym artykule. Mają wiele podobieństw do jednorożców: biel, zwinność i oczywiście długie rogi. Wolą żyć w głębokich, a więc lodowatych wodach i gromadzić się w stada rodzinne, tak jak jednorożce na preriach. Róg narwala ma wiele zastosowań, na przykład do nawigacji lub po prostu... do zabawy !

 

Gracja, z jaką pływają w wodzie, jest podobna do elegancji galopu jednorożców na lądzie. Podobnie jak jednorożce, w razie niebezpieczeństwa mogą zniknąć w głębinach z pełną prędkością. Znajdują się też na granicy dwóch światów: morskiego, w którym się poruszają, i powietrznego, kiedy muszą oddychać. Podobnie jak jednorożce, przekraczają więc dwa światy i istnieją na ich granicy.

Niestety, róg narwala ma swoją cenę. Wiele osób poszukiwało go, ponieważ mówi się, że przynosi szczęście i uzdrowienie: rzeczywiście, jest kojarzony z rogami jednorożców. Doprowadziło to do polowań na narwale. Dlatego do 1741 r. ich rogi sprzedawano jako rogi jednorożca. Ale nie martw się, od tamtej pory narwale są bezpieczne !

 

C) Jednorożce w prehistorii

Odkrycie przełomowej skamieliny może dowodzić, że nieistniejący już "syberyjski jednorożec" żył znacznie później, niż dotychczas sądzono, i chodził po Ziemi razem z ludźmi!

Naukowcy uważali, że "Elasmotherium sibiricum" wyginął 350 000 lat temu, dopóki w Kazachstanie nie znaleziono skamieniałej czaszki.

 

Inteligentne testy datowania węglem (określające wiek starożytnego materiału) wykazały, że skamielina ma 29 000 lat, co oznacza, że zwierzęta te wędrowały po Ziemi 321 000 lat dłużej, niż wcześniej sądzono ! Skamieniałość została niedawno znaleziona w Kazachstanie.

Niestety, syberyjski jednorożec nie do końca przypominał mityczne stworzenia z bajek i wyglądał raczej jak współczesny nosorożec. Miał 1,8 metra wysokości, ponad 4 metry długości i ważył ponad 4 tony, czyli dwa razy więcej niż współczesny nosorożec 😲 ! Był pokryty kudłatą sierścią, a swój przydomek zawdzięczał ogromnemu rogowi, który wyrastał na jego czole.

 

Naukowcy próbują teraz ustalić, w jaki sposób to stworzenie było w stanie przetrwać znacznie dłużej niż inni przedstawiciele tego gatunku. Według Andreya Shpanskiego, jednego z naukowców badających skamielinę, południowa Syberia Zachodnia była najprawdopodobniej schronieniem, gdzie nosorożec przetrwał najdłużej w porównaniu z resztą swojego zasięgu. Istnieje też możliwość, że mógł on migrować i żyć przez pewien czas na obszarach bardziej południowych.

Jeśli lubisz patrzeć na jednorożce żyjące w różnych środowiskach, zapoznaj się z naszą kolekcją pluszowych jednorożców ! Właśnie tak, zdradzamy Wam sekret: jednorożce też mogą mieszkać z ludźmi !

jednorozec-pluszak

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Twój koszyk jest obecnie pusty.

Dlaczego nie spróbować jednego z tych produktów ?

Kontynuuj zakupy