Darmowa Dostawa

Jak się Rodzą Jednorożce ?

Jak się Rodzą Jednorożce
Streszczenie

Wspaniałą cechą jednorożców jest to, że mogą być, jakie tylko zechcesz, a to dotyczy także sposobu rozmnażania. Jednak, jako ssaki, myślenie, że jednorożce składają jaja, jest nieco przesadzone. Rodzą żywe dzieci, które potykają się na chwiejnych nogach, próbując przystosować się do otaczającego je świata. Jakie to urocze ? 😄

Wiele innych mitycznych stworzeń składa jaja, np. smoki, gryfy itp., ale stworzenia te są albo ptakami, albo gadami, więc rozmnażanie ich w ten sposób ma sens. W przypadku jednorożców żywe dzieci mają największe szanse na przeżycie.

1) Jaja jednorożca ?

Jaja to bardzo przydatny sposób rozmnażania się zwierząt, nawet jeśli jednorożce ich nie znoszą. Dzięki nim zwierzęta, takie jak ryby, ptaki czy gady, mogą mieć kilka potomków na znacznie wcześniejszym etapie niż noworodki. Oznacza to, że nie muszą nosić dzieci w brzuchu, jak większość ssaków, dzięki czemu mogą się swobodnie przemieszczać. W przypadku stworzeń latających jest to szczególnie ważne, ponieważ dodatkowy ciężar może mieć decydujące znaczenie podczas startu! 🐦

Wiele mitycznych stworzeń, takich jak smoki i gryfy, składa jaja, aby się rozmnażać. Jednorożce nie, ponieważ prowadzą wędrowny tryb życia i są ssakami. Jaja są również łatwiejsze do ukrycia przez rodziców w bezpiecznym miejscu. Mogą być ukryte w gnieździe lub zakopane w ziemi i są bezpieczne przed większością drapieżników. Również w przypadku ptaków i gadów jest to dobre rozwiązanie, ale ponieważ jednorożce regularnie się przemieszczają i nie pozostają w jednym miejscu dłużej niż kilka dni, takie rozwiązanie nie jest dla nich odpowiednie. Muszą zabierać swoje dzieci ze sobą w podróż.

Jaja są bardziej odpowiednie dla rodziców, którzy powracają w to samo miejsce kilka razy i mają swoje terytorium, którego strzegą. Kiedy jednorożce migrują, muszą zabrać ze sobą swoje nierozwinięte młode. Nie mają gniazda ani stałego miejsca do spania, więc nie mogą ich zostawić.

Jaja potrzebują pewnej formy inkubacji, aby się wykluć. Jednorożce miałyby z tym trudności. Nie mogą siedzieć na jajach jak ptaki, ponieważ są zbyt ciężkie i nie dość elastyczne. Być może mogłyby je zakopać, tak jak to robi wiele gadów, ale jednorożce nie są znane ze swoich umiejętności kopania i może to być dla nich trudne! 😣

 

2) Żywe niemowlęta i jednorożce

Większość ssaków, w tym jednorożce, rodzi żywe młode. Oznacza to, że dzieci mogą być znacznie bardziej rozwinięte niż te w jajach i gotowe do stawienia czoła światu zewnętrznemu bez ochrony skorupki.

Pomyśl o wszystkich zwierzętach, które mają cechy wspólne z jednorożcami. Są tu gnu, jelenie, konie, łosie, gazele, kozy górskie i wiele innych zwierząt kopytnych, które żyją w stadach. Wszystkie ich dzieci rodzą się dobrze uformowane i gotowe do biegu. Dzieje się tak, ponieważ mają one wielu naturalnych drapieżników, a także dlatego, że stado stale się przemieszcza w poszukiwaniu nowych żerowisk. Gdyby te zwierzęta złożyły jaja, musiałyby je zostawić, a drapieżniki prawdopodobnie by je znalazły! 😮

Jednorożce nie mają drapieżników jak inne zwierzęta, ponieważ są tak mistycznymi stworzeniami i tak trudnymi do zauważenia, że trudno na nich żerować. Jeśli jednak mają pozostać w ukryciu, ich młode muszą być zdolne do przemieszczania się ze stadem zaraz po urodzeniu.

 

Dlatego zwierzęta te noszą wszystkie swoje młode w brzuchach do czasu, aż będą w stanie podążać za stadem. Oznacza to, że dziecko będzie chronione i dobrze odżywione aż do narodzin. Dla jednorożców dodatkowy ciężar nie ma większego znaczenia, są one tak szybkie, że mogą biegać nawet w ciąży.

Rodzenie żywych młodych oznacza, że mogą one mieć tylko jedno lub dwoje dzieci naraz. W ich brzuchach nie ma miejsca na więcej, a dorosłe osobniki nie byłyby w stanie poruszać się wystarczająco szybko, aby dotrzymać kroku swojemu stadu, gdyby nosiły znacznie większą masę.

Nie stanowi to jednak problemu, ponieważ jednorożce bardzo dbają o swoje dzieci, więc nie muszą ich produkować w dużych ilościach, jak to się dzieje w przypadku niektórych zwierząt. Jednorożce są również stworzeniami bardzo długowiecznymi, co dodatkowo zmniejsza potrzebę posiadania wielu potomstwa.

 

3) Dzieci jednorożców

Małe jednorożce, podobnie jak inne koniowate, początkowo nie stoją zbyt dobrze na nogach. Nie trzeba jednak długo czekać, aby się postawiły. W ciągu kilku dni będą chodzić, kłusować, a nawet galopować. Stado cierpliwie czeka na nie, aż będą gotowe, a następnie przenosi się z nimi na nowe żerowiska.

Jeśli kiedykolwiek widziałeś małego jednorożca, zauważyłeś, że trochę się trzęsie na tych cienkich nóżkach. Podczas nauki chodzenia często potykają się o korzenie drzew, a nawet o własne stopy!

Rogi małych jednorożców są zwykle małe i ukryte w grzywach przez kilka dni, więc młode wyglądają bardzo podobne do zwykłych źrebiąt końskich. Jeśli jednak przyjrzysz się uważnie, możesz dostrzec w nich dodatkową iskrę, odcień lub aurę magii. Jeśli tak, to wiesz, że właśnie patrzysz na mityczną bestię, która pewnego dnia stanie się jednym z najpotężniejszych legendarnych stworzeń, jakie chodziły po naszej planecie! "Iskrzące" to nazwa, której możesz dla nich użyć, choć możesz wymyślić wiele sposobów na nazwanie dzieci jednorożcami !

 

Najważniejszą rzeczą w przypadku jednorożców jest to, że są to mityczne stworzenia, które mogą być, czymkolwiek zechcemy. Jeśli twoje jednorożce złożą jaja, ich dzieci będą się dobrze rozwijać i będą tak samo kochane i otoczone opieką, jak te, które urodziły się żywe. Jednorożce potrafią przystosować się do wszystkiego i wszyscy zgadzamy się, że są wspaniałymi stworzeniami, niezależnie od tego, jak się rozmnażają ✨. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz jajo jednorożca, podziel się nim z nami w komentarzach 😉

Jednorożec Pluszak

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Twój koszyk jest obecnie pusty.

Dlaczego nie spróbować jednego z tych produktów ?

Kontynuuj zakupy