Darmowa Dostawa

Jednorożec Symbol: 5 faktów

Jednorożec Symbol: 5 faktów
Streszczenie

5 symboli Jednorożca, które nas zadziwiają 😍

Czy chcesz poznać symbolikę i wartości charakterystyczne dla Jednorożca? Oto 5 symboli związanych z tajemniczym zwierzęciem dla Ciebie! 🦄

Znaczenia związane z jednorożcem to niewinność, kobieca energia i magia. Nierzadko w powieściach fantasy, książkach dla dzieci i innych mitycznych opowieściach na przestrzeni wieków można znaleźć odniesienia do jednorożca.
Dzieje się tak dlatego, że jednorożec to tajemnicze i fascynujące mityczne zwierzę, które zawładnęło naszą wyobraźnią, szczególnie w dzieciństwie. Jego symboliczne znaczenie jest nadal owiane tajemnicą, mimo że etymologia tego słowa dosłownie wywodzi się od łacińskiego "unicornis", co oznacza "pojedynczy róg".
Możesz również zapoznać się z naszą kolekcją rysunków i kolorowanek jednorożców na stronie Rysowanie Jednorożców. A jeśli z natury jesteś ciekawski, zajrzyj do naszego artykułu, aby dowiedzieć się więcej o historii jednorożca!

Definicja jednorożec 🦄

Znaczenie słowa jednorożec sięga średniowiecznej Anglii poprzez język starofrancuski i pochodzi od łacińskiego "Unicornis". W skrócie uni oznacza "pojedynczy", a cornu - "róg". Najprościej rzecz ujmując, jednorożcem nazywamy zwierzę z jednym rogiem.

Jednorożce są powszechnie uważane za mityczne zwierzęta i są najczęściej przedstawiane jako biały koń z pojedynczym prostym i często spiralnym rogiem wystającym z czoła. Legenda głosi, że stwór jest niezmordowany, gdy się go ściga, ale delikatnie opada na ziemię, gdy zbliży się do niego osoba o czystym sercu. Uważa się, że żyje tysiąc lat i jest najszlachetniejszym zwierzęciem.

Wspaniały magiczny jednorożec

1) Kiedy jednorożce oznaczają niewinność 😇

Jednorożce są silnie związane z kobiecością i jako takie tradycyjnie pojawiały się jako symbol czystości, boskiej mocy, która pielęgnuje wszystkie żywe istoty, a także jako reprezentacja boskiego słowa. Dlatego często mówi się, że tylko dziewica może złapać jednorożca.

Chociaż niektórzy interpretują to inaczej, mówiąc, że każda kobieta może otrzymać tę słodką przyjaźń, ponieważ wiek i stan nie mają znaczenia, a ona musi jedynie posiadać czystość serca.

Dwa jednorożce tworzące serce

2) Jednorożec, symbol kobiecości ♀️

Jednorożce od wieków uważane są również za reprezentację Księżyca. Jest to kolejna wyraźna wskazówka na ich związek z kobiecą energią. Skojarzenie z kobiecą energią jin jest również widoczne w tajemniczych, intuicyjnych i magicznych cechach przypisywanych jednorożcowi.

Kobieca natura jednorożca jest tak powszechna w różnych kulturach, że często uważa się ją za ważny archetyp lub uniwersalny model energetyczny.

Produkty Jednorożca

3) Jednorożec, symbol magii i cudów ✨

Często uważany za jedno z najwspanialszych mitycznych stworzeń, jednorożec jest również kojarzony z magią, cudami i czarami. Magiczny i czarujący jednorożec pojawia się tylko kilku osobom i ma zdolność obdarzania magią, cudami i mądrością tych, którzy są czystego serca i cnotliwi w swoich działaniach.

Dziś jednorożec jest silnie kojarzony z bardzo żywą wyobraźnią i poczuciem cudowności. Występują w wielu książkach dla dzieci, ale przemawiają również do dorosłych ze względu na swoje tajemnicze i fantastyczne atrybuty.

4) Kulturowa symbolika jednorożca 📖

Jednorożec to jedno z niewielu mitycznych stworzeń, które w niemal każdej tradycji uważane jest za dobroczynne. W wielu różnych kulturach jednorożec jest uniwersalnie piękny, tajemniczy i trudny do uchwycenia lub oswojenia.

Jednorożce mają swoje miejsce w mitologii greckiej, w tradycji chińskiej, w sztuce doliny Indusu i w Indiach. Pisarze greccy, w tym Arystoteles i Pliniusz Starszy, wspominają o jednorożcu w swoich pismach. Tłumacze Biblii Hebrajskiej użyli słowa "jednorożec" dla słowa "re'em" i podają co najmniej osiem wzmianek o jednorożcu w Starym Testamencie.

Jednorożec na książce

5) Tradycyjne znaczenie jednorożca w heraldyce 🦄

W heraldyce, która jest praktyką projektowania, nadawania, prezentowania, opisywania i rejestrowania herbów i odznak heraldycznych, jednorożec ma kilka znaczeń. Często przedstawiany jest jako mający ciało konia, nogi jelenia, ogon lwa i prosty spiralny róg wyrastający z czoła, czasem czerwono-czarny.

Innym częstym przedstawieniem w heraldyce jest jednorożec ukazany z obrożą i zerwanym łańcuchem. Ma to symbolizować fakt, że wyrwali się z niewoli i nie można ich już zawrócić.

Jednorożec jest najbardziej znany w heraldyce z tego, że był używany jako podpora w królewskich ramionach Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Twój koszyk jest obecnie pusty.

Dlaczego nie spróbować jednego z tych produktów ?

Kontynuuj zakupy