Darmowa Dostawa

Jednorożec VS Smok: Walka Legend !

Jednorożec VS Smok
Streszczenie

Jednorożce i smoki to jedne z najpopularniejszych legendarnych stworzeń. Znane są przede wszystkim ze swojego wyglądu i niesamowitych zdolności. Mimo że wszystko wydaje się im przeciwstawiać, wielka siła ich charakteryzuje i łączy ! 💪

Wielu miłośników mitologii zastanawia się, który z nich wyszedłby na wierzch w walce. W tym artykule zabierzemy was przez 5 rundowy mecz, aby spróbować zdecydować między nimi. Kto zwycięży: jednorożec, legendarny magiczny koń, czy smok, straszna istota ognia ? Niech mecz się zacznie ! 🔥

1) Jednorożec VS Smok: Szybkość i wytrzymałość

A) Smok

Smoki mają imponujący wygląd i budowę ciała. Mają około 24 metrów wysokości przy 70-metrowej rozpiętości skrzydeł i ważą około 25 ton, co czyni je powolnymi i mało zwrotnymi na lądzie. Natomiast w locie są tak szybkie i zwrotne jak prawdziwy samolot myśliwski !

 

B) Jednorożec

Jednorożec ma, jak wiadomo, znacznie skromniejszą budowę ciała, gdyż z wyglądu bardzo przypomina konia. Przeciętnie jednorożce mają 2,4 metra długości, 1,8 metra wysokości i ważą około 500 kg. Ten znacznie mniejszy rozmiar oznacza, że jednorożce zużywają mniej energii i dlatego są bardziej sprężyste na ziemi. Jednorożce skrzyżowane z Pegazem potrafią latać, ale klasyczne jednorożce nie.

C) Werdykt

Jednorożce, mimo że znane są z tego, że biegają niezwykle szybko, są znacznie wolniejsze od smoków w locie, które są też bardziej wytrzymałe, ponieważ mogą latać ile chcą. Smok jest więc zwycięzcą na tym polu.

Jednorożec: 0 - Smok: 1

2) Jednorożec VS Smok: Magiczne moce

A) Smok

Smok posiada dwie magiczne moce. Zapewne znasz pierwszą z nich: jego zdolność do zionięcia ogniem. Ta moc jest bardzo potężna, ale nie może jej używać do woli, ponieważ generuje żar, który zakłóci jego układ pokarmowy. Uważa się, że może on wydmuchać trzy duże strumienie płomienia, a potem musi odpocząć.

Jednorożec vs smok

Jego druga zdolność jest mniej znana ogółowi społeczeństwa. Smok jest w stanie wyczuć emocje w pełni wokół siebie, jakby miał coś w rodzaju szóstego zmysłu. Wykorzystuje to potem na swoich przeciwnikach, działając zgodnie ze swoimi odczuciami !

B) Jednorożec

Jednorożec wszystkie swoje magiczne zdolności czerpie ze swojego rogu. Ta jest w stanie zneutralizować wszystkie wrogie moce, które mogłyby jej zagrozić, w tym płomienie 😲 ! Pozwala jej również oczyścić wszelkie zanieczyszczenia. Innymi słowy, gdyby zły smok miał jej zagrozić, jednorożec miałby możliwość wydobycia w nim zła i uczynienia z niego sojusznika.

C) Werdykt

Obezwładniające płomienie smoka nie mają wpływu na jednorożca: jednorożec jest w stanie zneutralizować płomienie swoim rogiem. Jednorożec ma również pełną kontrolę nad swoimi emocjami, co uniemożliwia smokowi przewidywanie działań jednorożca. Jednorożec nie pozwala nic pokazać. Smok nie może użyć żadnej magicznej mocy przeciwko jednorożcowi, który byłby w stanie oczyścić smoka i przywrócić go do porządku!

Jednorożec: 1 - Smok: 1

 

3) Jednorożec VS Smok: Brutalna siła i odporność.

A) Smok

Ciało smoka jest samo w sobie potężną bronią. Ma gigantyczne pazury, które jednym uderzeniem potrafią rozerwać wszystko. Jego ogromny ogon działa jak bicz i jest w stanie zniszczyć budynek. Jego potężna szczęka pozwala mu zmiażdżyć wszystko, a jego skrzydła są tak duże, że ziemia trzęsie się, gdy przechodzi. Na domiar złego, smok ma keratynowe łuski jako pancerz: jego łuska jest prawie niemożliwa do przebicia! 👊

B) Jednorożec

Jednorożec ma siłę przewyższającą konia i róg, który pozwala mu przebić każde stworzenie, które nie jest smokiem. Posiada również potężne nogi, które pozwalają mu na zadawanie gwałtownych kopnięć kopytami. Nie jest jednak szczególnie silny: jego ciało jest takie samo jak innych żywych istot.

C) Werdykt

Choć jednorożec jest potężny, to w porównaniu ze smokiem wypada blado. W walce fizycznej, w której nie mógłby użyć swoich magicznych mocy, nie miałby sobie równych.

Jednorożec: 1 - Smok: 2

4) Jednorożec VS Smok: Inteligencja

Inteligencja ma kluczowe znaczenie w walce: wiąże się z przyjętą strategią i decyzjami taktycznymi podejmowanymi w ferworze chwili.

A) Smok

Smok jest inteligentnym i spostrzegawczym zwierzęciem, ale jest też bardzo pewny siebie, dumny i zadufany w sobie. Są szczęśliwi, że wszyscy się ich boją i podziwiają. Lubi zaprzyjaźnić się z każdym, kto mu schlebia, nawet jeśli są to hipokryci. Jeśli ktoś lub coś mu przeszkadza, natychmiast wpada w gniew ze względu na swój impulsywny temperament.

B) Jednorożec

Jednorożec ma bardzo wysoki poziom inteligencji emocjonalnej. Posiada również umiejętność rozumienia emocji innych istot oraz wyciągania wniosków na temat najlepszych działań, jakie należy podjąć, a wszystko to szybciej niż ktokolwiek inny. Jeszcze lepiej, potrafi transformować energię swoich przeciwników, aby zmienić ich stan emocjonalny.

 

Jest więc w stanie zmienić kogoś, kto jest skrajnie nieszczęśliwy, w kogoś, kto jest skrajnie szczęśliwy i odwrotnie. Potrafi też bardzo drobiazgowo analizować słabe punkty swoich przeciwników. Jednorożec jest w stanie poradzić sobie ze sztuką dominacji poprzez miłość! 😍

C) Werdykt

Smok jest daleki od głupoty, ale jednorożec przewyższa go intelektualnie we wszystkich dziedzinach. Mogłaby zatem manipulować smokiem, który nie potrafiłby w pełni wykorzystać jej zdolności.

Jednorożec: 2 - Smok: 2

5) Jednorożec VS Smok: Duch i Determinacja

Na razie remis: to jest decydująca runda! W walce umysł i determinacja są często czynnikiem decydującym, zwłaszcza gdy dwaj przeciwnicy są równi w innych cechach.

 

A) Smok

Smok jest stworzeniem, które większość czasu spędza w swojej jamie, inkubując swoje jaja. Zawładnęła by nią niekontrolowana wściekłość, gdyby ktoś zagroził jej rodzinie. Inaczej i wbrew temu, co można by sądzić, nie posiada ducha zdobywczego i niekoniecznie dąży do dominacji nad innymi istotami. Nie motywuje go zwycięstwo samo w sobie.

B) Jednorożec

Jednorożec jest stworzeniem przetrwania i miłości. Obrona oznaczałaby nie tylko ochronę siebie, ale ochronę swojej rodziny i tego, co ona reprezentuje, czyli istoty nadziei i uniwersalnej miłości. Dlatego walczy z całą determinacją, do jakiej jest zdolna, i jest gotowa na każde poświęcenie, łącznie z poświęceniem własnego życia.

 

C) Werdykt

Gdyby jednorożec miał zaatakować rodzinę smoka, to oczywiste jest, że nie miałby szans. Ale Biały Jednorożec jest dobrotliwą istotą i nigdy nie zrobiłby czegoś takiego. We wszystkich innych przypadkach jednorożec ma zdecydowanie lepszy umysł i determinację.

Jednorożec: 3 - Smok: 2

Jednorożec VS Smok: Zwycięstwo dla Jednorożca !

Ten mecz pomiędzy dwoma legendarnymi zwierzętami jest już zakończony! Mamy nadzieję, że oglądanie go sprawiło Wam przyjemność! Chociaż wszyscy trzymamy jednorożca w naszych sercach, musimy pozostać otwarci na inne fantastyczne stworzenia, które zasilają nasze legendy. Oczywiście nikt nigdy nie widział smoka i ta walka była czysto teoretyczna !

Jeśli lubisz jednorożce i smoki, to zaopatrz się w urocze stworzenie, które ma cechy obu stworzeń: skrzydlatego jednorożca pluszowego ! Łączą one uroczą twarz dzisiejszego kawaii jednorożca ze skrzydłami smoka. Wystarczy kliknąć na poniższy obrazek, aby je odkryć.

jednorozec-pluszak

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Twój koszyk jest obecnie pusty.

Dlaczego nie spróbować jednego z tych produktów ?

Kontynuuj zakupy