Darmowa Dostawa

Czy Jednorożce Latają ?

latajacy-jednorozec
Streszczenie

Czy jednorożce latają ? Jeśli się zastanawiasz, to jest to uzasadnione: jednorożce nie są skrzydlatymi stworzeniami, więc dlaczego miałyby umieć latać ? Są to magiczne stworzenia, ale podlegają grawitacji tak jak wszyscy inni ! Jednak jednorożce są często przedstawiane jako latające, nawet bez skrzydeł.

Wydaje się więc oczywiste, że jednorożce potrafią latać. Są tak mistyczne i cudowne, że mówi się, iż przekraczają granice. Dlatego wzbicie się w powietrze powinno być dla nich łatwe! Być może widziałeś już szybującego jednorożca ? A więc, czy jednorożce latają ?

1) Jednorożec w tradycji

Jako stworzenie średniowieczne, symbolika jednorożca była ściśle związana z czystością, a nawet z Matką Boską. W dawnych czasach jednorożce opisywano jako kozy z pojedynczym rogiem na czole. W miarę upływu wieków na ilustracjach zaczęto przedstawiać jednorożce jako majestatyczne konie z jednym rogiem.

 

W dokumentach historycznych dotyczących jednorożców jest bardzo mało informacji na temat ich zdolności do latania. Kilka starożytnych legend mówi, że noszenie rogu jednorożca daje moc... latania! Niewiele jest jednak odniesień do latających jednorożców.

Być może jednorożce były uważane za tak szybkie, że nie musiały latać! Jednorożec mógł przekraczać granice, a jego piorunująca szybkość pokonywała wszelkie napotkane przeszkody. Możliwe, że tradycyjny jednorożec przypomina nosorożca: być może był po prostu zbyt ciężki, by mieć skrzydła! 😃

 

Jednorożce były więc podziwiane przede wszystkim za ich czystość i piękno, a nie za ich zdolności do takich wyczynów jak latanie. Wszystkie inne magiczne zdolności jednorożców, takie jak uzdrawianie i szybkość, odzwierciedlają ich nieuchwytną i piękną naturę. Latanie nie przyczyniło się do realizacji tych idei, nie było więc integralną częścią mitologii jednorożca.

2) Jednorożec ze skrzydłami: Pegacorn, Alicorn i Unicus

Pegaz należy do osobnej kategorii niż jednorożec, choć również on jest uważany za mityczne stworzenie. Wywodzi się z mitów starożytnej Grecji, gdzie pojawił się jako piękny koń ze skrzydłami, ale bez rogów ! Lot jest jego jedyną specjalną zdolnością, brakuje mu jednak skojarzeń i zdolności jednorożca: magii, uzdrawiania, niewinności itd.

 

Związek między tymi wspaniałymi latającymi końmi a pięknem jednorożców jest oczywiście bardzo silny. Pegaz może nie jest jednorożcem, ale może się z nim rozmnażać !

Źrebię urodzone przez jednorożca i pegaza nazywane jest Alicorn, Pegacorn lub Unicus. Albo prościej: skrzydlatego jednorożca ! Dziedziczy ono najlepsze cechy obojga rodziców:

  • Jasny i mocny róg w centrum czoła,
  • Piękne skrzydła, które pozwalają im szybować w powietrzu.

 

Pomimo tego, że tradycyjne jednorożce nie potrafią latać, te niesamowite hybrydy są znane od ponad 2500 lat 😲 ! Fascynują, a w dzisiejszych czasach spotykamy się z wieloma ich przedstawieniami.

Czy widziałeś kiedyś jednorożca ze skrzydłami ? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak! Gdy są niemowlętami, ich skrzydła są małe i cienkie, przez co nie są zbyt przydatne do latania. Jednak w miarę jak rosną i rozwijają się, zamieniają się w potężne, błyszczące wyrostki, które z łatwością mogą unieść ciężar fantastycznego stworzenia !

3) Latający jednorożec : Ze skrzydłami czy bez ?

Dziś sytuacja nieco się zmieniła. Wygląda na to, że idea lotu nie zależy już od obecności prawdziwych skrzydeł! Uwolniło to jednorożce od ograniczeń, jakie w przeszłości nakładała na nie grawitacja. Wiele jednorożców występujących w książkach, filmach, na zdjęciach i obrazach może teraz latać bez skrzydeł.

 

Dlaczego ? Pozostaje to tajemnicą. Być może magia rogu jednorożca jest tak potężna, że pozwala mu robić niemal wszystko, co zechce. Możliwe, że zainteresowaliśmy się bardziej ich lotem, ponieważ rozwinęła się nasza własna technologia: my też potrafimy latać! Ale nasze samoloty nie muszą trzepotać skrzydłami, aby szybować ! 😏

 

Dzisiejsze jednorożce potrafią latać tylko dlatego, że ich magia jest potężna. Zaczęło się to zmieniać około lat 70. XX wieku, być może w ramach próby odświeżenia wizerunku jednorożca i uczynienia go bardziej atrakcyjnym i interesującym.

4) Ewolucja jednorożca

W popkulturze wiele jednorożców potrafi latać bez skrzydeł; wydaje się, że stały się one zbędnym dodatkiem, bardziej ze względów estetycznych niż jakichkolwiek innych. Na przykład w filmie animowanym My Little Pony występują skrzydlate i bezskrzydłe koniki, ale oba potrafią latać ! Być może skrzydlaci nauczyli swoich nie-skrzydlatych przyjaciół co najmniej jednego sekretu, dzięki czemu mogą się z nimi bawić bez uszczerbku !

 

To zrozumiałe, że jednorożce, obdarzone niezwykłymi mocami, potrafią latać. Tradycyjne jednorożce mogły nie mieć tej zdolności, ale jednorożce nieustannie przystosowują się i ewoluują wraz z ludźmi. Ich umiłowanie wolności w naturalny sposób prowadzi do przekonania, że powinni umieć latać.

Nowa potęga jednorożców może również zawdzięczać wiele internetowi. Internet nieustannie przesuwa granice i eksperymentuje z nowymi pomysłami: nadanie jednorożcowi zdolności do latania jest proste ! Przy tak rozległej wyobraźni ludzkości nie dziwi fakt, że jednorożce zmieniają się i rosną wraz z nami.

 

Czy widziałeś kiedyś rogatego pegaza lub skrzydlatego jednorożca ? Czy potrafisz odróżnić te dwie rzeczy? Choć pochodzą z bardzo różnych miejsc i reprezentują różne rzeczy, te niesamowite mityczne koniowate z biegiem lat stały się sobie bliższe. Obecnie mają one tak wiele wspólnych cech, że prawie niemożliwe jest ich odróżnienie. I tym lepiej! Im więcej jest zapierających dech w piersiach stworzeń, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi 😃 !

Jeśli szczególnie lubisz skrzydlate jednorożce, mamy dla Ciebie kategorię pluszaków jednorożców ze skrzydłami, które powinny Cię zadowolić! Masz wybór we wszystkich kolorach i rozmiarach !

Pluszaki jednorożce

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Twój koszyk jest obecnie pusty.

Dlaczego nie spróbować jednego z tych produktów ?

Kontynuuj zakupy