Darmowa Dostawa

Jednorożec: Historia i Legenda

Jednorożec: Historia i Legenda
Streszczenie

Chcesz poznać magiczne stworzenia i spojrzeć na świat nowymi oczami? Jednorożec może Ci pomóc ! Uczy nas, jak dostrzec całą magię świata przez pryzmat niewinnego dziecka. Zanurz się w historii i legendzie o jednorożcu, aby odkryć, jak może cię prowadzić i dawać ci swoją siłę.

1) Historia legendarnego jednorożca

Na przestrzeni dziejów niesamowity jednorożec zawładnął wyobraźnią ludzi. Grecy, Babilończycy i Persowie (między innymi) nadali jednorożcowi symbolikę i znaczenie mistycyzmu, magii, zdrowia i czystości. Pisma o jednorożcach mówią nam również, że tam, gdzie one istnieją, jest nadzieja i radość.

 

Róg tego stworzenia reprezentuje męską energię w całej jej mocy. Być może właśnie dlatego król Jakub III wybrał jednorożca na narodowy symbol Szkocji. Podobnie herb Wielkiej Brytanii przedstawia Jednorożca i Lwa. Jednorożec symbolizuje tu harmonijną królewskość.

Jednorożec jest również związany z Księżycem, który jest kobiecy i instynktowny. Może symbolizować świętość małżeństwa oraz równowagę między emocjami a logiką. W rzeczywistości duch Jednorożca poszukuje znaczenia poprzez historię i archetypy.

 

Grecy przekazali nam pierwszy pisemny opis jednorożców w V wieku. W średniowieczu nasze umysły były już nastawione na legendy i zwyczaje. Z chrześcijańskiego punktu widzenia jednorożec stał się emblematem czystości i władzy, gdyż tylko dziewica mogła schwytać mitycznego stwora. Fragmenty tzw. rogów jednorożca były używane przez duchownych do sporządzania wody święconej, dzięki czemu stawała się ona czysta. Historycy doszli do wniosku, że skarby te to zęby narwala. To nie ostatni raz, kiedy zdarzają się takie błędy. Nawet Marco Polo myślał, że widział jednorożca, który okazał się nosorożcem ! 17 emojis, o których nie wiedzieliśmy, że są nam potrzebne (ale są zbyt ...

 

Róg jednorożca ma magiczną moc uzdrawiania, co zostało potwierdzone przez Kościół. Papież Paweł III zapłacił za jeden z nich 12 000 złotych monet. Jakub I angielski nabył róg za skromną cenę 10 000 funtów. Jednak oba te rogi były fałszywe. Tak więc, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał mieć róg jednorożca, istnieje niezawodny test, który pozwoli Ci sprawdzić, czy jest on prawdziwy. Umieść róg w wiadrze z czterema dużymi skorpionami. Przykryć pojemnik. Jeśli skorpiony nie żyją po czterech godzinach, to znaczy, że róg jest prawdziwy!

Jednorożce to najbardziej magiczne ze wszystkich duchowo fantastycznych zwierząt. Mogą łatwo przemieszczać się między światami. W ten sposób popychają naszą wyobraźnię i wizję do miejsc, w których nigdy wcześniej nie były. Legenda głosi, że Jednorożec jest również mistrzem zmiennokształtności i może zmienić się w co tylko zechce. Nawet człowiek, więc uważaj na jednorożce w przebraniu! Możesz też przybrać ich wygląd, zakładając piżamę jednorożca.

2) Duchowość i jednorożce

Kiedy Jednorożec przychodzi do ciebie jako zwierzę duchowe, oznacza to, że musisz odzyskać swoje dziecięce oczy i zdolność do zadziwiania się światem. Nadszedł czas, abyś wykorzystał swoją kreatywność! Wyciągnij kredki i stwórz mandale ✾. A skoro już o tym mowa, niech Jednorożec pomoże Ci uwolnić negatywną energię.

 

Jednorożec może pojawić się jako przewodnik, który otworzy Twoje dary psychiczne. Ludzie czasami obawiają się ogromu wiedzy, jaką możemy zdobyć dzięki różnym praktykom mistycznym. Wasze zdolności, gdy są mądrze wykorzystywane, są błogosławieństwem!

Lightworkerzy mówią, że przewodnik duchowy w postaci Jednorożca pojawia się, kiedy przechodzimy przez wyjątkowo trudne chwile. Jednorożec może przynieść nam przesłania od aniołów, które zachęcają nas i wspierają. To jest czas, aby nakarmić swoją duszę czystą intencją! Otwórz się na energie, które niesie Jednorożec i pozwól, aby rozpoczął się proces uzdrawiania.

3) Jednorożec jako symbol alchemiczny

Jednorożce to czyste duchy, których mądrość znacznie przekracza ich wiek. Cnota leży u podstaw wszystkiego, co robi osoba spod znaku Jednorożca. Nie tolerują negatywności, gniewu, konfliktów, urazy ani żadnej innej podobnej energii, która mogłaby splamić ich piękne białe szaty.

 

Jeśli rozpoznajesz siebie w tym opisie, to determinacja jest Twoim atutem ✌. Lubisz jedność i współpracę i używasz rozumu, aby to osiągnąć. Energia Jednorożca, która w Tobie drzemie, w naturalny sposób przyciąga Cię do głębokiego lasu. Jest to miejsce, w którym można odpocząć i zacząć od nowa. Zbyt duży hałas zakłóca dobre samopoczucie. Jesteś także osobą, która wierzy w świętość małżeństwa. Kiedy wybierasz partnera, to na całe życie.

Energia w twojej aurze jest ogromna. Tańczy z różnymi rodzajami świateł, jak lot wróżek. Kiedy rozlewa się w aurze innej osoby, przynosi radość, śmiech i poczucie akceptacji. Ludzie jednorożce rodzą się, aby służyć. Są szanowanymi uzdrowicielami i dyplomatami. Ci ludzie są ucieleśnieniem pokoju i wdzięczności.

4) Jednorożec: zwierzę mocy

Przywołaj magiczne moce Jednorożca 🌟 , gdy chcesz nawiązać kontakt z magicznymi stworzeniami, np. wróżkami. Jednorożec wie, gdzie one są i posiada magię, która ujawni je twoim zmysłom. Kiedy czujesz, że Twoja energia psychiczna słabnie, wezwij Jednorożca, aby Cię odnowił i skupił.

 

Jednorożec daje nam poczucie niewinności. Kiedy uświadomisz sobie, że jesteś zimny wobec świata i jego cudów, poproś Jednorożca, aby ponownie połączył cię z twoim wewnętrznym dzieckiem. Po przebudzeniu tej energii nadszedł czas, aby zatańczyć w deszczu i znów poczuć.

Wreszcie energia Jednorożca uzdrawia tam, gdzie boli. Skoncentruj się na rogu jednorożca i pozwól, aby czyste białe światło przeniknęło do twojej istoty. Przyjmij to z największą wdzięcznością, jaką tylko potrafisz.

5) Jednorożec w Ameryce

W tradycji rdzennych Amerykanów nie ma zbyt wielu informacji o tym legendarnym zwierzęciu, choć jednorożce pojawiają się na niektórych piktogramach i gobelinach. Ogólna symbolika przypisywana Jednorożcowi to czystość, wizja, zdrowie, podróże w duchu i łagodność.

6) Celtycka mitologia jednorożca

Duch Jednorożca lśni w celtyckich mitach i tradycji. W Szkocji zajmuje on szczególne miejsce w sercach ludzi, którzy uważają go za swoje zwierzę narodowe. Według nich jednorożec symbolizuje uzdrowienie, szczęście, czystość, niewinność i udane życie. Symbolizuje również siłę i męskość 💪.

 

Uważano go za dzikie, kochające wolność stworzenie. Inteligentny, dzielny i dumny Jednorożec jest wysoki i pewny siebie. Niewiele stworzeń może się równać z jej urodą. Podobnie jak w innych opowieściach, Celtowie ufali, że jednorożca zaczaruje tylko Dziewica. Taka niesamowita bestia może być doskonałą ozdobą herbu. Nie wiadomo dokładnie, kiedy zaczęły pojawiać się w Szkocji, ale uważa się, że było to tuż przed XV wiekiem.

7) Znaczenie snów z jednorożcami

Sen o Jednorożcu może oznaczać, że przeżywamy doświadczenie poza ciałem, a Jednorożec jest tam jako obrońca i przewodnik. Jej duch często wykorzystuje nasze sny do przekazywania wiadomości, zwłaszcza gdy czujemy się niepewnie lub zdezorientowani. Uważaj, jednorożce pojawiają się w snach tylko tym, którzy są szczerzy i uczciwi !

 

Jeśli we śnie Jednorożec ucieka przed Tobą, oznacza to, że prawdopodobnie straciłeś swoją niewinność. Coś naruszyło zaufanie między Tobą a nim. To część młodzieńczego ducha, której nie da się odzyskać. Dla porównania, Jednorożec biegnący w Twoją stronę jest zwiastunem podróży i potencjalnego nowego związku. Zwiększ swoje szanse na sen o jednorożcu, dekorując swój pokój łapaczem snów !

8) Jednorożec w astrologii i znakach zodiaku

Jednorożec pojawia się w systemie astrologii celtyckiej dla osób urodzonych między 8 lipca a 4 sierpnia. Osoby urodzone pod tym znakiem są naturalnymi opiekunami i uzdrowicielami. Będą wierni wszystkim tym, którym zaufali. Jednorożce mają niemal królewską, ale nie wyniosłą prezencję. Są dobrymi przywódcami dzięki swojemu dowcipowi, inteligencji i nastawieniu. "Nigdy nie mów nigdy" to ich motto, a rozwiązywanie problemów to ich misja! Mają dalekowzroczną perspektywę i z ufnością stawiają czoła wyzwaniom. Otoczeni odpowiednimi ludźmi wiedzą, że mogą osiągnąć niemal wszystko.

9) Symboliczne znaczenie dalekowschodniego jednorożca

Wizerunek jednorożców na Dalekim Wschodzie różni się od naszych zachodnich wyobrażeń. Jednorożec ma ciało jelenia, kopyta konia i ogon wołu. Róg jednorożca ma barwę cielistą ze świętymi odcieniami czerni, bieli, czerwieni, błękitu i żółci. Jednorożec jest nazywany "Qilin". Dostrzeżenie takiego znaku jest uważane za pozytywny znak, który poprzedza narodziny godnego podziwu władcy. Mówi się, że matka Konfucjusza widziała go jeszcze przed swoim urodzeniem. Jednorożce ukazały się mędrcowi Fu His, a Czyngis-chan przeprowadził z jednym z nich rozmowę. Gdy widzą go wojownicy, jest to znak wielkiego niebezpieczeństwa i konieczności zaprzestania walki.

 

Mitologia mówi, że jednorożec jest synem smoka. Jest to szlachetne zwierzę, które symbolizuje długie życie, szczęście i dobrobyt. Kopyta jednorożca nigdy nie miażdżą trawy. Potrafią latać i chodzić po wodzie. Czasami rzeźby jednorożców pojawiają się na talizmanach mających chronić przed złymi duchami. Praktycy Feng Shui uważają Jednorożca za symbol radości, mądrości, dobroci i długowieczności.

W końcu znajdziesz wiele różnych wizerunków jednorożców, odkrywając naszą kolekcję pościeli Jednorożec ! Od Realistycznego Jednorożca po Tęczowego Jednorożca Kawaii - na pewno znajdziesz coś, co ozdobi Twój dom tym fantastycznym legendarnym koniem!

posciel-jednorozec

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Twój koszyk jest obecnie pusty.

Dlaczego nie spróbować jednego z tych produktów ?

Kontynuuj zakupy