Darmowa Dostawa

Nosorożec Jednorożec

Nosorożec Jednorożec
Streszczenie

Jeśli jesteś fanem jednorożców i spędzasz dużo czasu w sieci, być może widziałeś ten pomysł i być może pomyślałeś, że to dziwne ! Wydaje się, że coraz częściej można spotkać się z twierdzeniem, że nosorożce to pyzate jednorożce, ale skąd wziął się ten pomysł i dlaczego ? Te dwa stworzenia nie wydają się być spokrewnione, poza tym, że mają jeden róg na czole. a przynajmniej wiele z nich, bo niektóre nosorożce mają dwa rogi.

Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że jednorożce i nosorożce mają w rzeczywistości wiele wspólnego ! I nie mówimy tu o jednorożcach, które zbyt często skubały tęcze i wyrosły ponad swój normalny rozmiar. Nosorożce mogły być źródłem jednorożców.

Te dwa stworzenia wydają się być dziwną mieszanką, a jednak lubimy mieszać jednorożce z przeciwstawnymi ideami. Jednorożce pierdzące tęczą, na przykład, to niezwykle popularny pomysł, ale nie pasuje do majestatycznego i szlachetnego konia, którego zwykle sobie wyobrażamy. Nosorożce to z pewnością niesamowite stworzenia, ale wydają się być przeciwieństwem dzisiejszych lekkich i szybkich jednorożców.

 

1) Jednorożce i Nosorożce

Powszechny żart w internecie mówi, że nosorożce to grube jednorożce. Ten żart sugeruje, że przemysł modowy wykorzystuje ten obraz ciała i próbuje schlebiać grubym ludziom, odnosząc się do nich jako jednorożców! Podczas gdy ten żart żartuje z przemysłu modowego, pokazuje również, że ludzie czują, że istnieje bardzo ważne połączenie między dużymi, zwalistymi nosorożcami i eleganckimi, stylowymi jednorożcami.

Ten żart zrodził wszelkiego rodzaju pomysły i produkty. Obraz ten rozpowszechnił się i ma wiele znaczeń. Pomysł, że nosorożce są grubymi jednorożcami, stał się popularny, być może jako sposób na eksplorację akceptacji ciała i pozytywności. Wydaje się więc, że jednorożce przyczyniają się do wielu niesamowitych spraw, a to tylko jeden z magicznych wpływów, jakie wywarły na nasz świat.

 

2) Pochodzenie Jednorożca

Istnieje wiele spekulacji na temat pochodzenia mitu jednorożca i możliwe jest, że miał on wiele różnych początków, ponieważ istnieje wiele różnych kultur, które wydają się niezależnie tworzyć jednorożca tego czy innego rodzaju.

Jednak mimo różnic między nosorożcami a dzisiejszym wdzięcznym i delikatnym jednorożcem, pamiętajmy, że wizerunek jednorożca bardzo zmieniał się na przestrzeni dziejów. Dzisiejszy nosorożec może nie wyglądać tak, jak naszym zdaniem powinny pojawiać się jednorożce, ale średniowieczne przedstawienia jednorożców często pokazywały je jako potężne i przerażające istoty o wielkiej sile i posturze.

Nosorożec wydaje się łatwym wyborem na stworzenie o niezwykle potężnym rogu. Jak wspomniano w naszym wpisie na blogu o jednorożcu syberyjskim, Elasmotherium jest potencjalnym przodkiem współczesnego jednorożca. To stworzenie, które można by niemal nazwać dinozaurowym jednorożcem, przypominało gigantycznego, kudłatego nosorożca, który żył w czasach prehistorycznych.

 

Chociaż większość przedstawień jednorożców ukazuje je jako koniowate, możliwe jest, że powodem, dla którego te stworzenia były tak potężne, jest to, że pierwotnie były oparte na nosorożcach - a nikt nie kwestionuje siły nosorożca.

Zamiana na stworzenia konopodobne może wynikać z błędnej komunikacji lub z faktu, że osoby opisujące "jednorożce" znały konie, ale nie nosorożce. Z drugiej strony ludzie mogli połączyć najlepsze cechy obu zwierząt - moc, siłę i niezwykły róg nosorożca oraz szybkość, grację i zwinność koni.

3) Jednorożec Marco Polo

Słynny włoski odkrywca, Marco Polo, twierdził, że podczas swoich podróży po Azji widział jednorożca. Wiele rdzennych stworzeń Azji było mu nieznanych, a kiedy napotkał to, co uważamy za nosorożce, nazwał je jednorożcami.

 

Wydaje się, że legenda o jednorożcach wiele zawdzięcza ludziom, którzy podróżowali do nieznanych krain. Wielu ludzi wierzyło, że jednorożce to prawdziwe stworzenia z odległych miejsc, więc tak naprawdę nie dziwi fakt, że kiedy powiedziano im o istnieniu takich stworzeń, uwierzyli. Podobnie nie dziwi fakt, że w obliczu dziwnych i cudownych bestii Marco Polo próbował je wyjaśnić i zrozumieć, używając znanych mu mitologicznych stworzeń - takich jak jednorożce.

Oczywiście możliwe jest, że Marco Polo naprawdę widział jednorożca wędrującego po Azji; to magiczny kontynent i być może jednorożce były mniej płochliwe w tamtych czasach. Jeśli tak, to cały świat jest mu winien wielkie przeprosiny, bo to jeden z najgłośniejszych błędów w jego karierze!

4) Użycie Rogów Nosorożca

Nosorożec prawdopodobnie nieco ucierpiał z powodu swojego związku z jednorożcami. Rogi jednorożca uważane były za niezwykle potężne. Większość kultur wierzyła, że leczy lub chroni przed truciznami, przynosi szczęście, leczy rany, a może nawet daje nieśmiertelność. Legendy sugerowały, że rogi jednorożca mogą nadawać moc lotu. Wszyscy zastanawiali się, jak wygląda róg jednorożca !

 

Na tak niesamowicie potężne przedmioty był oczywiście duży popyt, a handlarze sprzedawali fałszywe rogi bogatym szlachcicom za duże sumy. Chociaż wiadomo, że rogi narwala, jednorożca mórz, były popularnym wyborem dla tego rodzaju handlu, jest prawdopodobne, że rogi nosorożca były również używane, jeśli handlarze mogli je zdobyć, a te piękne olbrzymy cierpiały z powodu swoich unikalnych rogów.

O tym, czy nosorożce są po prostu wielkimi jednorożcami, czy nie, można by dyskutować bez końca. Pochodzenie jednorożców jest tak głęboko w mgłach czasu, że bardzo trudno jest powiedzieć, skąd wyewoluowały, lub czy ewoluowały inaczej w różnych krajach.

Jedna rzecz, która wydaje się ważna, to fakt, że podczas gdy jednorożce pozostają osadzone w naszej wyobraźni, nosorożce są bardzo realne, bardzo obecne i zagrożone wyginięciem. Podczas gdy skojarzenie z jednorożcami podnosi ich rangę i zachęca ludzi do przyczyniania się do ich ochrony, jednorożce przyniosły naszemu światu kolejne błogosławieństwo i zapobiegły temu, by ich sobowtóry nie poszły drogą jednorożca syberyjskiego !

 

Pewne jest to, że nosorożce i jednorożce mają zaskakująco dużo cech wspólnych, a ich połączenie nadaje pewien komiczny twist poważnemu skądinąd stworzeniu. Wielu osobom wydaje się, że podoba się idea pulchnych jednorożców, zestawiając grację i elegancję, z jaką są zwykle przedstawiane, z cechą często uważaną za niezdarną.

Jednorożec Pluszak

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Twój koszyk jest obecnie pusty.

Dlaczego nie spróbować jednego z tych produktów ?

Kontynuuj zakupy