Darmowa Dostawa

Rodzaje Jednorożców

Rodzaje Jednorożców
Streszczenie

Jednorożce to tak niesamowite stworzenia, że zawsze chcemy dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Istnieje wiele różnych rodzajów jednorożców. Większość z nas myśli o tradycyjnym europejskim jednorożcu, który ma ciało konia, róg i zazwyczaj lśniącą białą sierść. Jednak na całym świecie, w mitach i legendach, jednorożce występują w najróżniejszych postaciach !

Kiedy ktoś wspomina o jednorożcach, prawdopodobnie myślisz o lśniącej białej istocie, którą można zobaczyć na przykład na Najlepszych zdjęciach jednorożców! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o różnych gatunkach jednorożców, które żyją na świecie, to dobrze trafiłeś !

1) Jednorożec Europejski lub Biały Jednorożec

Najbardziej znanym typem jednorożca jest jednorożec europejski, znany również jako jednorożec biały. Wyobrażamy sobie pięknego, białego konia o smukłym i majestatycznym wyglądzie, szybkiego, z białym rogiem na czole.

Często mają one kolor czysto srebrny lub czysto biały i to właśnie je kojarzymy dziś z pojęciem jednorożca. Są one zazwyczaj tej samej wielkości co konie, a może nawet nieco większe. Galopują niezwykle szybko, a ich rogi mają fantastyczne właściwości magiczne, przynosząc szczęście i uzdrowienie osobom znajdującym się w ich otoczeniu.

Ten typ jednorożca jest najbardziej prawdopodobny, jeśli mieszkasz w Europie. Jeśli tak, to prawdopodobnie widzieliście go przez bardzo krótki czas: przestraszony jednorożec mógł wymknąć się wam z oczu za drzewo lub schować się za krzakiem, aby uciec. Ale uważnie wypatruj innych: nigdy nie wiadomo, co można zobaczyć, jeśli patrzy się wystarczająco uważnie!

2) Lśniący Jednorożec lub Tęczowy Jednorożec

Lśniący Jednorożec pochodzi z baśni. Od jednorożca europejskiego różni się kolorem. Europejski jednorożec błyszczący jest zwykle jaskrawo ubarwiony i często ma na sierści znaki, takie jak np. serca !

 

W przeciwieństwie do gatunków wymienionych powyżej, ten typ jednorożca ma zazwyczaj jaskrawe, a nawet tęczowe kolory. Mogą mieć tęczową grzywę i ogon, przypominające słynnego jednorożca Dab. Często mają oznaczenia na sierści, np. gwiazdę na bokach lub na czole 🌟. Mówi się, że to zwiększa ich moc!

Możliwe, że swoje kolory czerpią z diety. Być może niebieskie jednorożce jedzą najczęściej borówki i jeżyny, a różowe truskawki i maliny. Te wielobarwne są chyba najszybszymi galopowiczami, ponieważ są w stanie dobiec do końca tęczy i złapać kilka kęsów, zanim słońce zniknie lub przestanie padać 🌈 !

 

Europejskie jednorożce jasne są blisko spokrewnione z europejskimi jednorożcami białymi i mogą być ich potomkami. Są podobnej wielkości i kształtu, ale często są bardziej potulne niż ich dzicy kuzyni i mogą być łatwiejsze do zauważenia przez człowieka ze względu na ich jaskrawe ubarwienie.

3) Jednorożec z Europy Wschodniej

Jednorożec kucykowy nazywany jest jednorożcem wschodnioeuropejskim. Ma szybkie, ale nieco pyzate ciało i duże, jasne oczy. Wschodnioeuropejski jednorożec wygląda trochę jak kucyk. Jest niezwykle uroczy ze swoimi dużymi, jasnymi oczami i pyzatym, okrągłym ciałem.

Jednorożec ten jest podobny do jednorożca europejskiego, ale jest znacznie mniejszy. Ponieważ jest raczej wielkości kucyka niż dużego konia, nie może konkurować ze swoim europejskim kuzynem pod względem wielkości, ale nadal jest zwinny i szybki. Potrafią wcisnąć się do mniejszych pomieszczeń i zdobywają większość pożywienia na poziomie gruntu, węsząc za spadającymi jagodami lub smaczną zieleniną.

 

Stworzenia te są niezwykle urocze i mogły zainspirować współczesne projekty jednorożców z dużymi, jasnymi oczami oraz tego małego pluszaka Tęczowego Jednorożca ! Są nieco okrąglejsze i grubsze niż ich więksi kuzyni, ale to bardzo atrakcyjne konie!

4) Jednorożec z prawym rogiem

Istnieją pewne rodzaje jednorożców, które mają prosty róg na głowie: Jednorożce z prostymi rogami. Chociaż jednorożce mają zazwyczaj spiralne rogi, rzadko zdarzają się jednorożce z prostymi rogami.

Kiedy myślimy o jednorożcu, większość z nas wyobraża sobie to znajome stworzenie ze spiralnym rogiem na środku czoła. W końcu to właśnie do nich jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni. Róg spiralny jest bardzo podobny do rogu narwala, choć nie jest tak długi. Jego skręcony kształt jest bardzo przyjemny dla oka.

 

Istnieją jednak jednorożce, które mają prosty róg na głowie. Jest to rzadkość, a większość tych stworzeń żyje w morzu, poza zasięgiem wzroku i jest bardzo płochliwa. Ich rogi są dłuższe niż u wielu innych jednorożców, a dzięki temu, że są proste, są bardzo ostre.

Zachowaj ostrożność, jeśli spotkasz jedno z tych stworzeń! Nie są agresywne, ale trudno je oswoić, a ich długie, ostre rogi czynią je niebezpiecznymi 😲.

5) Chiński jednorożec: Qilin

Qilin, czyli chiński jednorożec, różni się od jednorożców europejskich. Jednorożce Qilin mają kształt tygrysa lub jelenia. Zawsze ma pojedynczy róg na środku czoła. Mają wiele takich samych skojarzeń jak inne jednorożce, w tym szczęście i moc uzdrawiania.

 

Stworzenia te występują naturalnie w Chinach, a nie w innych częściach świata. To jest ich ojczyzna, miejsce, gdzie są szanowani i uznawani. Uważa się, że zwiastują one narodziny lub śmierć wielkich przywódców, dlatego są tak potrzebne w Chinach. Qiliny rzadko mają powody, by zapuszczać się w inne rejony świata, więc jeśli nie odwiedzisz ich ojczyzny, raczej nie spotkasz żadnego.

6) Koszmar: Zły Jednorożec

Koszmar to rodzaj złego jednorożca. Bardzo rzadki, ma czarną sierść, a jego grzywa i ogon są wykonane z ognia. Niektóre z nich są nawet przedstawiane z płonącymi skrzydłami. Koszmarem jest jednorożec, którego spotkania należy bezwzględnie unikać. Jest to mityczne stworzenie ciemności i ognia. Jest to prawdopodobnie najmniej znany z jednorożców, i słusznie !

 

Grzywa i ogon Koszmara są zrobione z ognia i jest to naprawdę przerażający koń, często przedstawiany jako czarny, z płonącymi oczami. Stworzenia te są niezwykle szybkie: poruszają się z nadnaturalną prędkością! Źródłem ich prędkości mogą być płomienie wokół kopyt.

Rzadko wchodzą w interakcje ze swoimi lżejszymi, bardziej życzliwymi kuzynami, ale ich szybkość czyni z nich groźnych przeciwników. Na szczęście występują bardzo rzadko i są bardzo ostrożne w stosunku do ludzi!

7) Pegaz

Wiele osób twierdzi, że pegazy nie są tak naprawdę jednorożcami. Nie mają rogów i mają piękne skrzydła, które pozwalają im szybować w chmurach. Choć technicznie rzecz biorąc nie są jednorożcami, to z pewnością są ich bliskimi kuzynami. Jednorożce i pegazy prawie na pewno spędzają ze sobą dużo czasu !

 

Pegaz ma jednak oczywistą przewagę, jeśli chodzi o zabawę ze swoimi kuzynami: może wzbić się w niebo, pozostawiając jednorożce galopujące poniżej. Większość pegazów żyje w chmurach, brodząc w słońcu i świecąc swoimi wielkimi skrzydłami. Jeśli kiedykolwiek widziałeś go na ziemi, to masz szczęście!

Pegaz i jednorożec mogą się rozmnażać, a rezultat nazywany jest zwykle Latającym Jednorożcem. Są to jedne z najpiękniejszych stworzeń na Ziemi, łączące w sobie najlepsze cechy obojga rodziców. Mają wspaniałe skrzydła i potrafią latać z gracją, ale także noszą duży róg, który wielu z nas rozpoznaje jako symbol jednorożca.

8) Magicorn

Magicorns to dobroczynne jednorożce. Żyją na polach opuszczonych przez rolników i plemiona ludzkie, jedząc trawę i zboża. Mają najbardziej magiczne moce, jakie może mieć jednorożec 🎇. Na szczęście wykorzystują swoje bajeczne moce, by czynić dobro !

Gdyby z jakiegoś powodu musieli wytworzyć ogromną falę energii i magii, aby się obronić, mogliby połączyć swoje rogi i stworzyć największy na świecie impuls mocy !

 

9) Niewidzialny Jednorożec

Te jednorożce to po prostu klasyczne jednorożce. Pewnego dnia mała grupa białych jednorożców pasła się na łące. Nagle coś spadło z drzewa. Była miękka i pokryta piórami. Kiedy wyrywali pióra, wydobywała się z nich gęsta żółta ciecz o słodkim zapachu. Pióra pękły!

W rzeczywistości był to owoc niezwykle niebezpieczny dla ludzi. Kiedy jednorożce zjadły go, nie umarły ani nie zachorowały: stały się niewidzialne ! Te jednorożce żyją tak samo, jak przed zjedzeniem owocu, ale teraz są po prostu niewidzialne!

10) Czarny Jednorożec

Istnieje kilka rodzajów złych jednorożców, a jednym z nich jest Czarny Jednorożec. Niektóre czarne jednorożce są równie dobroczynne jak białe, a nawet mają silniejsze moce. Inne jednak mają złe moce i atakują białe jednorożce.

 

Wyglądają przerażająco z jednolitym kolorowym futrem, ciemnym ciałem i kolorowymi oczami. Kiedy ten typ jednorożca atakuje białe jednorożce, zabiera im jedzenie, wodę i ich magiczne moce.

11) Jednorożec o czarnych skrzydłach

Ten jednorożec jest złą wersją białoskrzydłego jednorożca. Mają bardzo silne moce i atakują białe jednorożce, aby wyrządzić im krzywdę. Posiadają również magiczne moce, dzięki którym wiedzą, gdzie znajdują się jasne, białe jednorożce.

 

12) Diamentowy Jednorożec

Diamentowe jednorożce żyją na ogromnych górach na całym świecie. Pokarmem, którym się żywią, są kamienie szlachetne, takie jak diamenty, rubiny, szmaragdy itp. To sprawia, że jesteś głodny 😋 !

Mieszkają w górach, więc mogą uderzać w skały swoją magią, aby znaleźć skarby. Mają też zwyczaj tworzenia jaskiń, aby stworzyć sobie kryjówkę przed ludźmi i czarodziejami.

 

Nie można powiedzieć, że są złe, ale lubią oślepiać ludzi i inne jednorożce swoimi mocami. Żeby nikt nie zobaczył ich klejnotów i ich nie zabrał!

13) "Start-up Jednorożec"

Nie jest to zwierzę mityczne, ale mimo to warto o nim porozmawiać. Termin "jednorożec" opisuje specyficzny typ przedsiębiorstwa. "Start-upy jednorożce" to firmy technologiczne, którym udało się zebrać fundusze o wartości jednego miliarda dolarów. Z prawdziwymi jednorożcami mają wiele wspólnego, dlatego też zostały połączone w jedną całość.

Wybór terminu może wydawać się dziwny, ale chodzi o to, że takie firmy są równie rzadkie jak jednorożce. Odnosi się także do pojęcia wartości: rogi jednorożca były niegdyś bardzo cennymi przedmiotami i były wysoko cenione, o czym można się przekonać, studiując Historię i legendę o jednorożcu. Start-up jednorożec jest również bardzo pożądany przez potencjalnych inwestorów, ponieważ znalezienie takiego jest prawdziwym wyzwaniem! A także dlatego, że na świecie jest wiele fałszywych jednorożców.

 

Inną analogią, jaką można wysnuć między jednorożcami a tego typu biznesem, jest szczęście. Jednorożce przynoszą szczęście, a inwestorzy mają nadzieję, że również je będą mieli! Będą pełne optymizmu i entuzjazmu, ale będą też potrzebowały mocy, czystości i inteligencji prawdziwych jednorożców, jeśli chcą odcisnąć swoje piętno na świecie! Użycie tego terminu w odniesieniu do tej niesamowitej mitycznej bestii mówi nam wiele o tych firmach, o tym, czym są i czym mają nadzieję być.

Istnieje tak wiele rodzajów jednorożców, że wydaje się niewiarygodne, że jedno stworzenie może być tak różnorodne i przybierać tak wiele różnych form. Mitologia z całego świata kształtowała i przekształcała ciało i cechy jednorożca, a nasza wyobraźnia kontynuuje to do dziś.

Jeśli i Ty uwielbiasz różnorodność jednorożców, zajrzyj do naszej pościeli z jednorożcem ! We wszystkich rozmiarach i kolorach znajdziesz wszystkie możliwe rodzaje jednorożców: od najsłodszego kawaii tęczowego jednorożca po najbardziej przerażającego jednorożca !

posciel-jednorozec

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Twój koszyk jest obecnie pusty.

Dlaczego nie spróbować jednego z tych produktów ?

Kontynuuj zakupy