Darmowa Dostawa

Trend Jednorożca: Pochodzenie Legendarnej Mody !

Trend Jednorożca
Streszczenie

Jednorożce to nasze ulubione stworzenia. Niezależnie od tego, czy są uwielbiane przez dzieci, czy obejmowane przez społeczność LGBT, nie ma wątpliwości, że jednorożce są od dawna i są tutaj, aby pozostać! 😊

Trend na jednorożce rozpoczął się wieki temu, kiedy ludzie wierzyli, że ich rogi mają magiczną moc uzdrawiania. To był dopiero początek naszego jednorożcowego szaleństwa. Obecnie trend jednorożca został spopularyzowany przez kreskówkę "My Little Pony" z lat 80. Primark i Starbucks tworzą produkty obracające się wokół tematu jednorożca. Ten trend wzrósł jeszcze bardziej wraz z naszym korzystaniem z mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Youtube czy Pinterest.

1) Pojawienie się jednorożców

Pierwsze pojawienia się jednorożca w tekstach i obrazach pochodzą z Mezopotamii, ale to pełne gracji i majestatyczne stworzenie trafiło do starożytnych kultur indyjskich, chińskich, koreańskich, perskich i anglosaskich.

 

W tych starych opowieściach mówiono, że rogi jednorożców mają magiczną moc uzdrawiania. Zaczęła więc rosnąć ciekawość ludzi. Mówiono, że aby złapać jednorożca, potrzebna jest pomoc dziewicy. Tylko czyste i niewinne młode kobiety mogły zbliżać się do jednorożców i je oswajać.

W pismach greckich znaleziono kilka tekstów z pierwszym przykładem opisu jednorożca. Doktor Ctesias pisał w IV wieku o jednorożcach, jakie znamy dzisiaj. Powiedział, że spotkał istoty, które wyglądały jak duży koń, choć były o wiele potężniejsze niż jakikolwiek koń, którego widział wcześniej. Były białego koloru, miały czerwone głowy i hipnotyzujące turkusowe oczy. Opisał też, że ich rogi były długie na ponad stopę i wielobarwne jak tęcza ! 🌈

Wówczas nikt nie mógł przewidzieć, jak bardzo popularne staną się w przyszłości jednorożce. Pewne jest to, że w naszych czasach stały się one ogromnie popularne !

 

2) Jednorożce stają się popularne

Dzięki temu, że Starbucks oferuje pyszne i kolorowe Unicorn Frappuccino, Primark sprzedaje najpiękniejsze paznokcie samoprzylepne z jednorożcem, a Instagram ma niesamowitą liczbę tagów #licorne lub #unicorn, możemy być pewni, że trend jednorożca nie odejdzie w najbliższym czasie! 😊

Początek trendu jednorożca jest ściśle związany z naszą konsumpcją mediów. Przed internetem zaczęliśmy znać i kochać jednorożce dzięki kreskówce "My Little Pony". Szaleństwo na punkcie jednorożców nabrało wtedy rozpędu, gdy pojawił się internet. Każdy z nas miał swojego ulubionego kucyka ! Na przykład mieliśmy "Księżniczkę Celestię", która miała bajeczną tęczową grzywę. Ale było też mnóstwo innych!

W 2017 roku ta kreskówka zrobiła comeback z nowymi projektami, aby nowe pokolenie mogło również dorastać oglądając te jednorożcowe kucyki.. Rodzice, którzy wychowali się na tej kreskówce, również chętnie oglądali nowszą wersję ze swoimi dziećmi.

 

Dla pokolenia, które wychowało się w latach 80-tych, trend ten niesie ze sobą nostalgię i wspomnienia pokazów z czasów ich młodości. Dla młodego pokolenia jednorożce są synonimem wspaniałych, wyimaginowanych światów do odkrycia. Bajkowe światy, w których nic nie jest niemożliwe! Inspiruje nas też do tego, by wierzyć w coś więcej niż to, co widać 😉.

3) Jednorożce stają się trendem

Dzięki internetowi trend na jednorożce stał się łatwo dostępny dla każdego, kto posiada komputer lub telefon komórkowy. Na Youtube można znaleźć mnóstwo tutoriali z jednorożcami. Możesz znaleźć wszystko od niesamowitych i kolorowych tutoriali makijażu jednorożca (nie krępuj się sprawdzić naszych Top 30 tutoriali makijażu jednorożca, jeśli jesteś zainteresowany tematem), tutoriale babeczek jednorożca, obrazy jednorożca, kostiumy jednorożca na Halloween, a nawet tęczowe tutoriale jednorożca slime.

 

Nawet blogerka kulinarna z Miami powiedziała, że rozpoczęła trend jednorożcowy, ponieważ zaczęła tworzyć tosty z kremowym serem o tematyce jednorożcowej. Mieszała serek śmietankowy z sokiem z buraków, ekstraktem z borówek, aby stworzyć liliowe, fuksjowe i turkusowe kolory, tworząc tosty, które przypominałyby ludziom syrenki, tęcze i jednorożce 😄! To niesamowite, że ktoś fotografujący swoje tosty mógł zapoczątkować taki trend. Wiemy natomiast, że dorastała również oglądając "My Little Pony" i najprawdopodobniej tam znalazła swoją inspirację.

Myślę, że obrazy jednorożców są wyraźnie zakorzenione w naszych mózgach i dlatego zawsze, gdy widzimy takiego, znajdujemy w nim pocieszenie ❤️️. Niektóre kawiarnie podjęły również inicjatywę stworzenia stref o tematyce jednorożca, gdzie po wejściu do sklepu można wybrać piżamę jednorożca ! Niektórzy mają nawet wybór tęczowych rogów, które można sobie wybrać, a nawet kupić po zakupie.

 

To jasne, że jednorożce stały się koniecznością i handlowcy o tym wiedzą. Z niewielką pomocą celebrytów, takich jak Katy Perry z teledysków, gdzie wszystko jest wykonane z cukierków i o Nicky Minaj jazdy Unicorn Buoy w jednym z jej teledysków, coraz więcej przedmiotów są tworzone codziennie, aby zaspokoić nasze pragnienie jednorożca. Zasadniczo wszyscy chcemy nadmuchiwanego jednorożca na te gorące letnie dni, czy to na plażę czy na basen! 🏊

4) Styl życia jednorożca

Jeśli nie możemy mieć w domu prawdziwego jednorożca, na pewno weźmiemy coś, co go zastąpi! Bo cóż lepszego niż coś, co pasuje do naszej pasji i stylu życia? Wiele osób może być winnych bycia częścią trendu jednorożca z ich breloczkami z jednorożcem lub dekoracjami z jednorożcem !

 

Produkty z jednorożcem są szczególnie popularne wśród dziewcząt poniżej 18 roku życia. Chociaż jest mnóstwo kobiet po 20 roku życia, które nadal pasjonują się jednorożcami! Jednorożce dają kobietom poczucie mocy, ponieważ jest to duże, silne zwierzę, którego nie można pokonać. Niektórzy uważają, że infantylizuje nasze pokolenie przywołując tęcze i wspomnienia z dzieciństwa, ale dla wielu kobiet jednorożce są synonimem siły.

Kto powiedział, że Twój biurowy kubek do kawy musi być czarny i nie może być tęczowym kubkiem w kształcie jednorożca ? Większość dorosłych uważa, że wnosi on iskrę koloru z powrotem do codziennego życia, które w dorosłym życiu może stać się szare i nudne.

W ostatnich dziesięcioleciach środowisko pracy dla dorosłych było bardzo surowe. Praca w biurze oznacza noszenie szarego lub niebieskiego garnituru i otaczanie się bladymi, nudnymi kolorami. To pokolenie to zmienia - wielkie firmy, takie jak Google, Netflix czy Yahoo, ogarniają kolor. Pracownicy biurowi czują ulgę pracując w tych firmach, ponieważ przepisy nie są już tak restrykcyjne. W tych firmach każdy mógłby mieć na sobie strój jednorożca bez ryzyka zwolnienia !

 

Niezależnie od powodu, dla którego jednorożce stały się trendem, nie szkodzi to nikomu i szczerze mówiąc, większość ludzi ma uśmiech na twarzy, gdy widzi produkt lub strój związany z jednorożcem. Jednorożce rozprzestrzeniły miłość do naszego obecnego pokolenia, więc miejmy nadzieję, że pozostaną w pobliżu przez długi czas! Nikt nie będzie zdenerwowany, aby zobaczyć ich nauczycielka waddling wokół w stroju jednorożca Jestem pewien, że jednorożce przyniesie tylko więcej magii, oczarowanie i blask w życiu każdego! 😏

Zaadoptuj pluszowego jednorożca i dołącz do ruchu !

Widzimy, że trend jednorożcowy przebył do nas długą drogę, choć w ostatnich latach bardzo przyspieszył, ku naszej uciesze! Mamy nadzieję, że ten artykuł zainspirował Cię do dołączenia do najbardziej magicznego ruchu w historii ludzkości ! ✨

Więc aby pomóc Ci zrobić pierwszy krok, zarezerwowaliśmy dla Ciebie całą kolekcję Pluszaków Jednorożców. To chyba najbardziej emblematyczne produkty tego bajkowego trendu! Wystarczy kliknąć na poniższy obrazek, aby je odkryć.

Pluszowy jednorożec

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Twój koszyk jest obecnie pusty.

Dlaczego nie spróbować jednego z tych produktów ?

Kontynuuj zakupy