Darmowa Dostawa

Biały Jednorożec: Symbol

Biały Jednorożec
Streszczenie

Biały to kolor, o którym od razu myśli się mówiąc o jednorożcach! Rzeczywiście, Biały Jednorożec był inspiracją dla wielu wieków. Służyła za wzór dla wielu artystów: istnieją tysiące obrazów przedstawiających jednorożce. I dziś, mimo wielu rodzajów jednorożców, które istnieją, biały jednorożec jest nadal ulubioną wersją ogółu społeczeństwa! Może dlatego, że jest najpiękniejsza i najczystsza.

Ale co to znaczy ? Cóż, to zależy od tego, jak je poznasz. Na przykład Sen o Jednorożcu może oznaczać, że powinieneś wprowadzić do swojego życia trochę więcej magii ✨! Zobaczymy, że biały jednorożec może oznaczać wiele innych rzeczy.

1) Co to jest jednorożec ?

Ale najpierw musimy podać definicję jednorożca! To legendarne zwierzę, którego ciało przypomina konia (białego, w przypadku białego jednorożca), a na środku czoła nosi róg w kształcie spirali. Róg ten ma wiele cnót i magicznych mocy, np. oczyszcza wodę z trucizny !

 

Ale to nie wszystko: choć można go pomylić z koniem, jest znacznie szybszy! Ma też inną dietę: mówi się, że jednorożce jedzą tęcze. Długość życia jednorożca jest również znacznie większa: mogą one żyć przez setki lat, dzięki swoim potężnym ciałom i magii, która je napędza!

Można odnieść wrażenie, że jednorożce to niedawny trend, który został spopularyzowany przez filmy o jednorożcach. To prawda, ale warto wiedzieć, że białe jednorożce również istnieją od tysięcy lat! Miały swoje miejsce w mitologii greckiej, a nawet w tradycji chińskiej. W rzeczywistości istnieje chiński jednorożec, Qilin, który jest zupełnie inny od białego jednorożca, ale który również jest bardzo potężnym legendarnym stworzeniem. Mówi się, że zobaczenie jednego zwiastuje narodziny lub śmierć wielkiego władcy.

2) Co symbolizuje Biały Jednorożec ?

Biały jednorożec symbolizuje idealne połączenie kobiecej i męskiej energii. Jego barwa jest taka sama jak barwa Księżyca, który od wieków jest symbolem kobiecości. Moce jednorożców pochodzą z ich rogu, który jest również symbolem męskiej siły i mocy. W pewnym sensie biały jednorożec jest jak Yin i Yang w idealnej równowadze !

Kolor biały jest też na ogół symbolem niewinności i czystości. Czy wiesz, że jeśli połączysz wszystkie kolory jakie istnieją, to powstaje idealna biel 😲 ? Może to jeden z powodów, dla których powstały tęczowe jednorożce ! To tak jakby ich rogi przechwytywały wszystkie światła świata i przenosiły je do ich nieskazitelnie białych ciał !

Jak widzieliśmy, jednorożec i Księżyc są ściśle powiązane. Obie reprezentują równowagę między łagodnością a siłą, między logiką a emocjami oraz między ciałem a umysłem. Oba są też związane z kobiecością.

W dawnych czasach mówiono, że dla młodej dziewczyny spotkanie z jednorożcem było dowodem na to, że jej dusza jest czysta i piękna. Było to zatem spotkanie bardzo pożądane przez kobiety. Podobnie Księżyc zawsze był związany z boginiami płodności w większości religii. Na przykład królowa Anglii Elżbieta I była porównywana do Księżyca w wielu pieśniach napisanych przez bardów. Dla nich królowa była idealną kobietą: Księżyc był więc idealnym sposobem na jej reprezentację 🌙 !

 

Istnieje wiele duchowych znaczeń jednorożców. Pojawiają się one często w chrześcijaństwie i np. w Biblii. Najważniejsze jest to, że są to duchowi przewodnicy, którzy towarzyszą nam przez całą naszą egzystencję. Jeśli wierzymy w ich moc i magię, to przynoszą nam nieskończoną wewnętrzną siłę i przepełnioną wyobraźnię!

Na koniec warto wspomnieć o plotce, że jednorożce potrafią zmieniać swój kształt. Możliwe więc, że spotkaliście w swoim życiu jednorożca! Na przykład ktoś, kto wyglądał na czystego, silnego i miłego? Dobra wiadomość: z Tęczową Piżamą Jednorożca Ty też możesz zmienić kształt i stać się jednorożcem 😉

3) Biały Jednorożec: zwierzę totemowe

Zwierzęta totemowe to koncepcja wywodząca się z plemion amerykańskich Indian. Jest to zwierzę, z którym można się identyfikować. Na przykład bardzo silna osoba będzie się identyfikować z niedźwiedziem, a beztroska z kotem lub motylem. Amerykańscy Indianie wierzyli, że absolutnie wszystko w życiu jest połączone, zwłaszcza ludzie i zwierzęta. W szczególności wierzyli w istnienie przewodników duchowych zwierząt.

 

 

Może czujesz więź z jednorożcami? Może to oznaczać, że jednorożec jest twoim zwierzęciem totemowym. Ukazują się nam jako posłańcy aniołów, by przypomnieć nam dzieciństwo. Kiedy jednorożec przychodzi na spotkanie z nami, to po to, by powiedzieć nam, że straciliśmy część siebie. Zatraciliśmy nasze wewnętrzne dziecko.

Musimy więc zareagować: zacznijcie się bawić, narysujcie jednorożca, cokolwiek, co przypomina wam dzieciństwo! Spróbuj sobie przypomnieć, co lubiłeś robić wcześniej. Czy nadal robisz te rzeczy, czy są one po prostu zakopane głęboko w pamięci? Przypomnij sobie, jak się kiedyś czułeś, gdy brałeś udział w tych zajęciach i spróbuj odnaleźć je na nowo! W końcu życie ma być zabawą 😊.

4) Biały Jednorożec: symbol Szkocji

Jeśli kiedykolwiek byłeś na wakacjach w Szkocji, to pewnie zauważyłeś: jest dzika, nieokiełznana i łagodna. Tak jak jednorożec! Nie dziwi więc, że Szkoci wybrali to legendarne stworzenie jako swoje godło narodowe.

Godło jednorożca

Legenda głosi, że jednorożec, upolowany przez ludzi, wolał zostać zabity niż zniewolony. Jest to zatem bardzo odważna i szlachetna bestia! Ta historia rezonowała w umysłach Szkotów i przypominała im o ich własnym przeznaczeniu: zawsze chcieli zachować niezależność od Anglii.

Pierwszy król Szkocji, William I, jako pierwszy nosił w XII wieku herb z jednorożcem. Później, w latach 1466-1488, jednorożec był drukowany na złotych monetach króla Jakuba III. Od 1603 roku godła Szkocji i Wielkiej Brytanii są zszyte razem i na obu widnieje lew i jednorożec. Jedyna różnica między nimi polega na odwróceniu ich pozycji: dla Szkocji jednorożec jest po lewej stronie, a dla Wielkiej Brytanii po prawej.

5) Marzenie o białym jednorożcu

Jeśli śni Ci się biały jednorożec, to prawdopodobnie dlatego, że jesteś czystego serca! Nawet jeśli czasem są onieśmielające, postaraj się nie bać, gdy przyjdą na spotkanie z Tobą we śnie. Ona nie chce cię skrzywdzić: przeciwnie, przychodzi, aby cię chronić i prowadzić.

 

Jeśli spotkany jednorożec przyjeżdża do ciebie galopem, oznacza to, że musisz wprowadzić do swojego życia trochę więcej magii. Być może stoisz przed sytuacją, która cię przeraża. Jeśli tak jest, musisz nauczyć się ufać sobie: zobaczysz, że cokolwiek ci się przydarzy, uczyni cię to silniejszym!

Jeśli natomiast jednorożec w Twoim śnie ucieka od Ciebie, może to być znak, że coś straciłeś: może to być część Twojej magii, przyjaciel lub na przykład Twoja niewinność. Nie zawsze jest to zły znak: czasami trzeba coś stracić, aby przejść do nowych horyzontów.

6) Bądź Białym Jednorożcem !

Być może nie wiedziałeś o tym, ale możliwe, że jesteś białym jednorożcem! Aby się tego dowiedzieć, sprawdź, czy Twoja data urodzenia mieści się między 8 lipca a 4 sierpnia. Jeśli tak, to według astrologii celtyckiej jesteś białym jednorożcem !

 

Mówi się, że osoby urodzone o tej porze roku są naturalnymi uzdrowicielami lub niezwykle opiekuńczymi ludźmi. Są też bardzo kreatywne, idą przez życie z pewnością siebie i potrafią zaprzyjaźnić się tylko z osobami, które są do nich podobne. Tylko osoby o czystym sercu mogą głęboko poznać białe jednorożce, ponieważ starannie wybierają osoby, z którymi spędzają czas.

Podsumowując, biały jednorożec reprezentuje :

  • Połączenie kobiecej delikatności i męskiej siły
  • Niewinność i czystość
  • Bliski związek z Księżycem
  • Płodność
  • Przewodnik duchowy
  • Zwierzę totemowe, w rozumieniu amerykańskich Indian
  • Protektor

Dołącz do Ruchu Jednorożca !

Teraz wiesz już trochę więcej o białych jednorożcach: to silne, szybkie, magiczne mityczne stworzenia o całej gamie różnych znaczeń! Ma więc sens, że były one czczone w całej historii i że stały się tak popularne w dzisiejszych czasach !

Aby wczuć się w ducha jednorożców, rozejrzyj się po naszym sklepie i poznaj nasze jednorożcowe pluszaki! Znajdziesz oczywiście białe, ale także różowe, tęczowe itd... od breloczka, który pójdzie wszędzie z Tobą, po gigantycznego pluszaka jednorożca, masz w czym wybierać! Wystarczy kliknąć na poniższy obrazek, aby je odkryć.

jednorozec-pluszak

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Twój koszyk jest obecnie pusty.

Dlaczego nie spróbować jednego z tych produktów ?

Kontynuuj zakupy