Darmowa Dostawa

Jak Wygląda Jednorożec ?

Jak Wygląda Jednorożec ?
Streszczenie

Jednym z największych pytań dotyczących pięknego i magicznego jednorożca jest to, jak on wygląda. W rzeczywistości wizerunek jednorożca znacznie się zmienił z biegiem czasu! Niektórzy ludzie wierzą również, że jednorożce wyglądają inaczej dla każdego człowieka. Być może widziałeś gdzieś na świecie wyjątkowego i niepowtarzalnego jednorożca 😉

W większości przypadków jednorożce mają kształt pięknych koni. Są smukłe i eleganckie, mają szczególnie długie i silne nogi, które pomagają im biegać. Ich grzywy i ogony zwijają się w pasma jedwabiu. Mają tylko jeden róg, na środku czoła, który świeci mocą. Niektórzy twierdzą nawet, że jest to źródło magicznych mocy jednorożców ! Zazwyczaj są one bardzo czyste, białe lub mieniące się srebrem.

1) Jednorożce w mitologii

Tradycyjny wizerunek jednorożca w mitologii istnieje do dziś. Te mityczne bestie były olśniewająco białe, miały białą grzywę i ogon. Jedną z cech charakterystycznych jednorożców, która dziś już zanikła, jest to, że tradycyjnie miały one brodę lub kozią bródkę. Może to wynikać z faktu, że jednorożce były uważane za symbol męskiej władzy ♂️. Obecnie, gdy kozia bródka jest mniej kojarzona z mężczyznami, prawie w ogóle nie występuje.

 

W mitologii jednorożce nie były uskrzydlone jak pegazy, choć dziś czasami są tak przedstawiane. Mitologiczne jednorożce nie potrafiły latać, a swoją szybkość i zdolność do przemieszczania się między światami wykorzystywały do ukrywania się przed ludźmi!

Te wielkie bestie są często przedstawiane na starożytnych rysunkach jako niezwykle duże i potężne, o muskularnych ciałach i dzikich oczach ukrytych pod rozwianymi grzywami. Były one znacznie większe od koni. Choć piękne, obrazy te odzwierciedlają również to, jak niebezpieczne były jednorożce w oczach ludzi.

2) Jednorożec syberyjski

Jednorożec syberyjski oferuje zupełnie inne podejście do estetyki jednorożców niż większość z nas by się spodziewała. To stworzenie istniało naprawdę i jest wymarłą formą nosorożca olbrzymiego. Jest zupełnie inna od pięknego, białego piękna, które większość z nas kojarzy z tym terminem.

 

Jednorożec syberyjski był ciężkim, masywnym stworzeniem. Był matowy, szarobrązowy, o kudłatej sierści i ogonie bardziej przypominającym ogon byka niż konia. Ma ponad metr wysokości, co czyni go wyższym od najbardziej majestatycznych jednorożców, i nie ma końskich kopyt ani delikatnych nóg.

Niemniej jednak jednorożec syberyjski jest sam w sobie wspaniałym stworzeniem i równie dobrym symbolem potęgi, jak każdy inny renesansowy jednorożec. Może nie do końca odzwierciedla on piękno i czystość, których szukamy, gdy myślimy o jednorożcach, ale szkoda, że te wspaniałe stworzenia nie chodzą już po Ziemi razem z nami.

3) Jednorożec morski

Jeśli lubisz pływać w zimnych wodach, możesz pewnego dnia stanąć twarzą w twarz z Narwalem, jednorożcem mórz ! W przeciwieństwie do syberyjskiego jednorożca, to wodne stworzenie istnieje w naszych czasach.

 

Narwale to niesamowite stworzenia. Mają róg (zwany też zębem lub kłem), który jest dla nich bardzo ostrym narządem zmysłu! Niektórzy mają dwa, a inni żadnego. To prawie jak magiczny róg! Podobnie jak jednorożce, są one bardzo rzadkimi zwierzętami, które trudno spotkać, stąd związek między tymi dwoma gatunkami. Obecnie narwale stały się tak popularne, że w sklepach można kupić produkty z ich podobizną.

4) Okapi, afrykański jednorożec

Okapi to kolejne stworzenie, które istnieje w naszych czasach. Nazywany jest również afrykańskim jednorożcem. Żyje w lasach Afryki Środkowej i jest tak nieuchwytny jak jednorożec, stąd jego przydomek! To zwierzę jest bardzo płochliwe.

 

W rzeczywistości nie przypomina on europejskiego białego jednorożca. Jego wygląd jest zbliżony do żyrafy (ale jest znacznie mniejszy). Jest mniej więcej tego samego wzrostu co człowiek, ma ciemnobrązowe ciało i białe nogi z czarnymi paskami, które przypominają zebrę ! Podobnie jak jednorożce, jest wegetarianinem.

5) Qilin: azjatycki jednorożec

Wracamy na suchy ląd z kolejnym niesamowitym mitycznym stworzeniem: Qilin, chińskim jednorożcem ! Stworzenie to jest również bardzo stare, gdyż pojawiło się około 2697 r. p.n.e. Pod względem wyglądu naprawdę nie ma nic wspólnego z eleganckimi białymi koniowatymi, jakie wszyscy sobie wyobrażamy.

 

Bardzo potężny, może przybierać różne formy, które w Chinach są czasem przedstawiane w postaci posągów. Fizycznie jest podobny do smoka chińskiego (spotykanego na paradach noworocznych). Czasami przedstawiana jest z rogiem na środku czoła (stąd jej przydomek Jednorożec Azjatycki) lub z porożem, co jest bardziej charakterystyczne dla tego bajkowego stworzenia ✨!

6) Czarny Jednorożec

Czarny Jednorożec to prawdopodobnie najbardziej znana obecnie alternatywna wersja jednorożców. Wygląda jak biały jednorożec, ale z bardzo ciemnym odcieniem czerni. Tak jak skrzydlate jednorożce, istnieją skrzydlate czarne jednorożce, piękne, ale i przerażające stworzenia, czasami 😲 !

 

Nie zawsze jest to uzasadnione. To prawda, że niektóre czarne jednorożce bywają wrogami białych jednorożców i czasami atakują ludzi, ale nie zawsze tak jest. Czasami są tak samo życzliwi jak biali.

7) Współczesny magiczny jednorożec

Obecnie jednorożce przybrały bardziej uniwersalną formę. Zamiast być długie i zgrabne lub muskularne i silne, często są słodkie (nazywane "Jednorożcami Kawaii"). Ze swoimi zaokrąglonymi kończynami i dużymi, jasnymi oczami, zabawki jednorożce są często przeznaczone dla dzieci i z pewnością przemawiają do naszego poczucia "uroku". Jeśli kiedykolwiek oglądałeś zabawkę jednorożca i zastanawiałeś się, jak to się stało, że od starych, groźnie wyglądających jednorożców przeszliśmy do tego typu zabawek, nie jesteś sam !

 

Być może zadajesz sobie pytanie: Czy jednorożce latają ? Niektóre współczesne jednorożce mają skrzydła, ale zazwyczaj są one przedstawiane bez skrzydeł. Ich grzywy i ogony pozostają gęste i bogate, a pod względem wielkości i kształtu nadal bardzo przypominają konie. W większości przedstawień element "władzy" został stonowany na rzecz słodyczy lub elegancji.

Współczesne jednorożce są czasem przedstawiane z gwiazdą na bokach lub na czole pod rogiem. Jest to kolejne odzwierciedlenie magicznych skojarzeń, jakie wiążemy z jednorożcami, i czasami jest zamieniane na serduszko, aby zwiększyć współczynnik słodkości.

8) Jakiego koloru są jednorożce ?

Europejskie jednorożce były oczywiście tradycyjnie białe, co odzwierciedlało ich czystość i niewinność. Obecnie jednorożce są przedstawiane w różnych kolorach, od pastelowych po jaskrawe tęcze. Różowe, niebieskie, żółte i różnokolorowe jednorożce zdobią półki sklepowe i przemierzają strony książek z obrazkami.

 

Tęczowe jednorożce mają szczególne znaczenie. Jednorożce dopiero od niedawna zaczęły być z nimi kojarzone: tęcze są również postrzegane jako pełne magii i cudów, podobnie jak legendarny koń! Może to mieć również związek z nieuchwytnym charakterem tych dwóch elementów i rzadkością ich występowania. Tęczowe jednorożce stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza w zabawkach dla dzieci. Pewnie już widziałeś Pluszaki Tęczowego Jednorożca !

Podobnie jednorożce zdają się nabierać blasku i połysku. Mogą one odzwierciedlać magię tych stworzeń, a błyszczące kopyta i oczy dodają im uroku, zwłaszcza małym dzieciom. Jeśli chodzi o produkty z jednorożcem dostępne na rynku, to oczywiste jest, że różowe lub tęczowe kolory i brokat są bardziej atrakcyjne niż czysta biel !

 

Nawet jednorożce, które pozostały głównie białe, są często przedstawiane z grzywami lub ogonami w jaskrawych kolorach. Czasami ich rogi są perłowe lub opalizujące jak tęcza. Ta łagodniejsza kolorystyka wydaje się pasować do piękna i dobroci jednorożców, a jednocześnie nadaje im niezwykły charakter.

Z pewnością wyglądają mistycznie i magicznie, ale trzeba się zastanowić, jak to się dzieje, że te stworzenia pozostają ukryte w lasach i jaskiniach, tak jak ich biali przodkowie. Chociaż biały kolor nie jest łatwy do ukrycia, przyciąga mniej uwagi niż różowy czy fioletowy. Z drugiej strony, jeśli dzięki temu łatwiej dostrzec jednorożca na wolności, to nikt z nas nie będzie narzekał 😄!

9) Inne rodzaje jednorożców

Oprócz przypadków, o których właśnie wspomnieliśmy, istnieje wiele różnych typów jednorożców, m.in:

  • Biały Jednorożec lub Jednorożec Europejski - ten, którego wszyscy znamy i kochamy!
  • Lśniący Jednorożec lub Tęczowy Jednorożec: z bajek, teraz wkraczają do sklepów!
  • Jednorożec wschodnioeuropejski: nieco bardziej krępa wersja białego jednorożca, przypominająca kucyka.
  • Jednorożec prostorogi: ma prosty róg, w przeciwieństwie do białych jednorożców, które mają róg spiralny.
  • Koszmar: są to złe istoty z ognia. Na szczęście dla nas, są one ostrożne wobec ludzi!
  • Pegaz: tak naprawdę nie jednorożce, ale bliscy kuzyni. Ze związku pegaza i jednorożca rodzi się skrzydlaty jednorożec!
  • Magicorn: życzliwe stworzenia, które wykorzystują niezwykłe magiczne moce swoich rogów, by pomagać stworzeniom wokół siebie.
  • Niewidzialny Jednorożec: to zwykłe białe jednorożce, tyle że są... niewidzialne!
  • Diamentowy Jednorożec: stworzenia żyjące w górach, uwielbiają znajdować skarby i klejnoty.

 

I pewnie jest ich o wiele więcej! Jak widać, nie skończyliśmy jeszcze odkrywać nowych fantastycznych stworzeń.

10) Ewolucja jednorożców

To niesamowite, jak wizerunek jednorożca zmieniał się z biegiem czasu. Były wśród nich potężne, niebezpieczne i czasem niepokojące stworzenia z przeszłości, niewinne, czyste i trzeźwe białe konie, a także okrągłe, często pyzate, jasnookie konie współczesne.

Jednorożce we wszystkich swoich wcieleniach są piękne i magiczne. Którykolwiek jednorożec pojawi się w Twoim ogrodzie lub będzie się skradał po okolicznych lasach, z pewnością będzie czarujący ✨! Można się zastanawiać, jaką formę przybierze jednorożec, by dalej towarzyszyć ludziom w historii, pozostawiając po sobie ślady chwały i podziwu !

 

Też zostań jednorożcem

Teraz wiesz już nieco więcej o tym, jak wyglądają jednorożce, choć mogłeś mieć już całkiem niezłe pojęcie! Nie wahaj się powiedzieć nam, czy kiedykolwiek widziałeś jednorożce i jak wyglądają w sekcji komentarzy.

Skoro tak bardzo kochasz jednorożce, z pewnością spodoba Ci się zostać jednym z nich ! Najlepszym sposobem jest posiadanie Piżamy Jednorożca: będziesz jak współczesny legendarny koń: kolorowa, urocza, miękka i ciepła! I jest to również najwygodniejsza odzież domowa, jaka istnieje 😉. Spraw sobie lub komuś, kogo kochasz, piżamę z jednorożcem! Zapoznaj się z nimi, klikając poniższe zdjęcie.

pizama-jednorozec

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Twój koszyk jest obecnie pusty.

Dlaczego nie spróbować jednego z tych produktów ?

Kontynuuj zakupy